Ünlü’den yalanlama

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, CHP Milletvekili Hasan Baltacı’nın Daday yolunun yapım ihalesinin iptal edildiği yönündeki sözlerinin “tamamen yalan olduğunu” söyledi.

AK Parti Daday İlçe Başkanlığının 7. Olağan Genel Kongresinde konuşan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı’nın “Daday yolu ihalesi iptal edildi”şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi ve söylenenlerinyalan olduğunu söyledi.

Yol çalışmalarının şuan devam ettiğini, kamulaştırılma işlemlerinin bir kısmının tamamlandığını, bir kısmının ise devam ettiğini belirtenÜnlü, “Karayolları ihale başlamadan kendi imkanlarıyla altyapı ve diğer çalışmalara başladı. Şuan çalışmalar devam ediyor. Yoldaki araç ve ekipleri çoğaltacaklar. Hasan Baltacı, Daday halkını kandırıyor” dedi.

“DEVAM EDEN ÇALIŞMALARI GÖRMEMİŞ”

Ünlü, şöyle konuştu:

“Sayın Hasan Baltacı, sanırım Daday yolundan hiç geçmemiş olacak ki yolda şuan devam eden çalışmaları görmemiş. Bizim için CHP Milletvekilinin ne dediği önemli değil. Bizim ne yapacağımız önemli. Biz Allah’ın izniyle birçok yolu yaptık. Daday yolunuda AKParti yapacaktır. Biz bu işin takipçisiyiz. Bizim için Daday halkının isteği önemli, muhalefetin ne dediği değil. Biz bu yolu yapacağız müsterih olun.

Sayın vekil,‘Geçmediğimiz köprü, girmediğimiz tünel, uçmadığımız havalimanı yatmadığımız hastaneler yaptınız’ diyor. Allah aşkına, Hasan Baltacı’ya soruyorum: Ankara’ya giderken Ilgaz tünelinden geçmediniz mi? Havalimanı tüm Kastamonu’nun hizmetinde. Eğer kullanmıyorsan havalimanını o senin sorunun.  Yatmadığımız hastane diyor. Sen Devlet Hastanesini kullanmıyor musun? Yalan ve iftira bunlar için normal bir şey olmuş. Rahat rahat konuşabiliyorlar. Bunlar yaptığımız hiçbir şeyde yanımızda olmadılar. Hep karşımızda oldular. Nerede vatana millete karşı olanlar varsa onların yanında oldular. Siz AK Parti’yi eleştireceğinize 3 dönemdir CHP’de olan ve verdiği hiçbir sözü getirmeyen Belediye Başkanı’na bak. Seçim döneminde göstermelik olarak attıkları pazaryerinin temeli su gölü olmuş. Verdiği hangi sözleri yerine getirdiler? Temizlik hizmetlerini dahil yapamaz hale gelmişler. Nasıl seçim kazandılar onu da biliyoruz. İl dışından getirdikleri, Daday ile alakaları olmayanlar, Daday’da yaşamayanlar Daday’ın sorunlarını bilmeyenler oy kullandılar. Bu Daday’a ihanettir. Daday halkı kendi özgür iradesini kendisi kullanmalıdır. Biz, Daday’da birçok sözümüzü yerine getirdik. Yatırımlar yaptık, üniversite açtık ve onu geliştirmeye çalışacağız. Bezirgan Barajı ile ilgilide çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki zamanda inşallah Daday istediği hizmeti fazlasıyla alacaktır.”

Serkan YILMAZ