UNUTULMAYACAK

Başkanlığını da yaptığı Kastamonu Barosu’nun Divan Başkanı olacağı genel kurul toplantısına giderken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden duayen hukukçu Av. Mehdi Keskin dün son yolculuğuna uğurlandı.

Ani ölümü büyük üzüntü yaratan Keskin’in cenaze törenine Kastamonu hukuk dünyası ve çok sayıda sevip sayanı katıldı.

 

Kastamonu’nun sembol isimlerinden, duayen hukukçu ve eski milletvekilimiz Av. Mehdi Keskin’i kaybettik.

Keskin, cumartesi günü yapılacak olan Kastamonu Barosu genel kuruluna Divan Başkanlığı’nı da yapmak üzere gitmekte olduğu sırada, bulunduğu otomobil içerisinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Çağırılan sağlık ekibinin ilk müdahalesi ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm tıbbi müdahalelere karşın Keskin’i geri getirmek mümkün olmadı.

Baro salonunda genel kurul için toplanan avukatları şoke eden olay sonrasında genel kurul 17 Nisan’a ertelendi.

56 yıldır Kastamonululara avukat olarak hukuk hizmeti vermesinin ve Baro Başkanlığı yapmasının yanı sıra bir dönem milletvekili olarak görev yapan, mezunu olduğu Kastamonu Lisesi’nin kuruluş yıldönümleri başta olmak üzere sosyal etkinliklerde yer alan, gençliğinde gazete yazarlığı yapan ve son dönemde anılarını içeren bir kitap yazan ve terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın yargılandığı davada şehit aileleri adına müdahil avukat olarak görev yapan Mehdi Keskin 82 yaşındaydı.

Kastamonu’nun unutulmaz İl Müftüsü Ahmet Keskin’in oğlu, Muazzez Keskin’in eşi, eski AK Parti İl Başkanı Ahmet Keskin, Hale Tokatlı ve Lale Işık’ın babaları, merhum Yıldız Koçoğlu, Yargıtay Üyesi ve Başbakanlık Müsteşarı rahmetli Kadri Keskin ve merhum Bedri Keskin’in ağabeyleri, önceki dönem İl Genel Meclis Başkanlarından Adnan Koçoğlu’nun dayısı olan

Av. Mehdi Keskin’in cenazesi dün saat 11.30’da Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden alınarak Kışla Caddesi’ndeki evinin önüne getirildi. Burada düzenlenen törenin ardından ikinci bir uğurlama töreni de Keskin’in yıllarca hizmet verdiği Adalet Caddesi’ndeki bürosu önünde yapıldı.

Mehdi Keskin, Nasrullah Camii’nde ikindi sonrası kılınan cenaze namazının ardından eski Devlet Hastanesi üstünde bulunan aile mezarlığına defnedildi.

Keskin ailesi taziyeleri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, evlerinde, Adalet Caddesi’de bulunan bürosu önünde, Nasrullah camiinde ve mezarlıkta kabul etti.

Cenaze törenine Vali Avni Çakır, Belediye Başkanı Opr. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, AK Parti Milletvekili Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü,  CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, MHP İl Başkanı Emin Çınar, İGM Başkanı Güray Parçal, eski CHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım, Baro Başkanı Av. Özgür Demir ve baro’ya mensup avukatlar, önceki dönem MHP İl Başkanı Yüksel Aydın, STK başkan ve yöneticileri başta olmak üzere Keskin ailesinin dost ve yakınları katıldı.

Cenaze törenine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin  Feyzioğlu, Baro Başkanlığı, Av. Ahmet Yavuz, Hayri Darende Kuyumculuk, Birlik Vakfı Genel Merkezi’nce çelenk gönderildi.

ADLİYE’DE TÖREN VAR

Merhum Keskin için bugün de Adliye önünde saat 11.00’de meslektaşlarının katılımıyla anma ve uğurlama programı gerçekleştirilecek.

Kastamonu’ya kattıklarıyla ve kişiliğiyle unutulmayacaklar arasına giren Av. Mehdi Keskin’e

rahmet, ailesine, Kastamonu Barosu ve Kastamonu Abdurrahmanpaşa Lisesi mensuplarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Cengiz MUHZİROĞLU