“Uyumlu çalışma hizmet getiriyor”

 

 

İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı, Kastamonu genelinde 1’inci kat asfaltta 346 bin 81 kilometre, 2’nci kat asfaltta 98 bin 60 kilometre ve sıcak asfaltta 14 bin 80 kilometre yola yapıldığını söyledi.

İl Genel Meclisi’nin Mart ayı son toplantısı Mehmet Kayıkcı başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya başlamadan önce Özel İdare’nin çalışmaları hakkında Meclis’i bilgilendiren Mehmet Kayıkcı, Kastamonu genelinde 1’inci kat asfaltta 346 bin 81 kilometre, 2’nci kat asfaltta 98 bin 60 kilometre ve sıcak asfaltta 14 bin 80 kilometre yola yapıldığını söyledi. Bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ettiğini ifade eden Kayıkcı, toplamda 460 bin 11 kilometre yol yapıldığını kaydetti. Uyumlu bir çalışma ile bunu gerçekleştirdiklerini ifade eden Kayıkcı “Eğer çalışmalarımız uyumlu olmasa bu şekilde hizmet etme noktasında hiç birimizin bu hizmetleri alma şansı yoktur. Bu yollar ve bu hizmetler bir yerlerde işler yürümediği taktirde yapılmaz” dedi.

Mehmet Kayıkcı’nın başkanlığındaki toplantıda ilk gündem ise yoğun kar yağışı ve ağır kış şartlarında köyde yaşayan vatandaşların gıda, ilaç, elektrik ve hastalık gibi sıkıntıları olduğundan, kapanan köy yollarının daha hızlı açılması amacıyla, muhtarlıklara kar küreme aparatı ve mazot yardımı yapılması ile ilgili gündem maddesi görüşüldü. Plan Bütçe, Köylere Yönelik Hizmetler ve AR-GE komisyon raporlarının okunmasının ardından İGM Başkanı Kayıkcı, konuyu Vali Şehmus Günaydın’a sunacaklarını ve bütçe ayrılması konusunda fikir alış verişi olacağını söyledi. Komisyon raporları Özel İdare Yol Şube Müdürlüğü’ne gönderildi.

Meclis’te cumartesi günü ayrıca yaklaşık 15 süt ve peynir fabrikasının sorunları ile çevreye verdiği zararlar görüşüldü. Meclis üyeleri, gerektiğinde gıda gerektiğinde zehir olan peynir altı suyunu tartıştı.

Peynir altı suyunun işlenerek pazara sunulması için OSB’deki bir fabrikanın yarım kaldığını belirten Meclis üyeleri, bu fabrikanın tamamlanması halinde hem peynir altı suyu sayesinde Kastamonu ekonomisine girdi sağlanacağını hem de peynir ve süt tesislerinin bu atıkları nedeniyle ceza almaktan kurtulacağını belirtti.

İGM’de cumartesi günü ayrıca köy yerleşik alanlarıyla ilgili hazırlanan komisyon raporları görüşüldü.