Vali Çakır, muhtarlarla bir araya geldi

Muhtarlar Günü’nde ilimizde faaliyet gösteren muhtar derneklerinin yöneticileri dün Vali Avni Çakır’ı makamında ziyaret etti.

Türkiye Muhtarlar Derneği Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Şatırgil, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Yapıcıoğlu, Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Hakan Çölez, Vali Avni Çakır ile günün önemi üzerine bir araya geldi.

Vali Avni Çakır, ziyaret sonrasında ise muhtarlarla Doğa ve Kültür Köyü’nde öğlen yemeğinde bir araya geldi.

Buradaki programda bir değerlendirmede bulunan Vali Avni Çakır, “Kastamonu’da muhtar arkadaşlarımızla sağlam bir diyalog içindeyiz. Karşılıklı sevgi ve saygı kuralları çerçevesince diyalog kuruyoruz. Bu anlamda kamu hizmetleri; sosyal ve yatırım anlamındaki hizmetlerin eksiksiz ulaştırılması, hem de vatandaşlarımızın her türlü talepleri ve sorunların idareye aktarılması noktasında en güçlü aracı kurumlardan birisi muhtarlarımızdır. Basın mensupları da benzer görevi görüyor. Sosyal, spor, yatırım, kültür, eğitim alanı hangi alan derseniz muhtar arkadaşlarımız orada. Demokrasinin de temel taşlarından birisi olan muhtarlarımızın her biri seçimle göreve geliyor. Kendilerine güvenen ve muhtarları seçen arkadaşlarımızın da sorumluluğu muhtarların üzerinde. Muhtarlarımızın üstlendiği görev çok büyük” dedi.

“Muhtarlar sadece idari mekanizmalara değil, seçmenlere de kolay ulaşmalı” diyen Vali Çakır, “Muhtarlarımız her daim mahalle, belde ve köylerinde olmalı. Muhtar arkadaşlarımızın sayısı yüksek olmasına rağmen, muhtarlarımızın performansları ve mahallesiyle ilgili diyalogda herhangi bir şikayet duymadım. Muhtarlarımızı tebrik ediyorum. Ufak tefek eksiklikler hepimiz için söylenebilir ama yeter ki kasıt olmasın.  Sorun bize intikal ettiği zaman da duyarsız kalmayalım. Bu konuda  canla başla çalışalım. Valilik olarak başta şahsım olmak üzere, birim amiri arkadaşlarım, İGM Üyesi, Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarım ve muhtar  arkadaşlarımızla beraber vatandaşımızın emrindeyiz. Her türlü talep ve şikayetleri zamanda karşılama, ilgili birimlere aktarma ve bu görevi sonuna kadar götürme noktasında gece-gündüz görev başındayız. Bu konuda da hepimize Allah kolaylık versin” şeklinde konuştu.