Vali Çakır’dan Teknokent ziyareti

Vali Avni Çakır, Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ni (Teknokent) ziyaret etti. Ziyarette Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Kastamonu Teknokent A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Kasım Yenigün ve paydaşlar da yer aldı.

Vali Avni Çakır’a ziyaret öncesinde Teknokent ile ilgili bir sunum yapıldı. Kastamonu’da böyle bir oluşumun olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Avni Çakır, ilerleyen zamanlarda Teknokent’in daha ciddi atılımlar gerçekleştireceğine inandığını söyledi.

Vali Çakır, “Teknokent’i çok önemli görüyorum. Bu gibi yapıları çeşitli vasıtalarla inceleme şansım da oldu. Kasım hocamız da burayla ilgili son derece kapsamlı bir sunum yaptı. Büyük bir heyecan duydum. Kastamonu’da da Teknokent’in olması değerli. Teknokent belli bir aşamayı geçmiş, kendisine moral de bulmuş, inşallah fiziki şartlarda iyileşmeyle beraber, süratli bir şekilde ciddi atılımlar gerçekleştirileceğine yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Teknokent’te faaliyet gösteren firmalara da seslenen Vali Çakır,“Sizler öncüsünüz, ilk olmak da çok önemli. Aynı zamanda sizleri de cesaretlerinizden dolayı tebrik ediyorum. Hem bilginizden hem de cesaretinizden dolayı tebrik ediyorum. Çok keyifli bir gezi oldu. Başarılar diliyorum. Başta Rektör hocama ve tüm arkadaşlara teşekkürler. Bizler de her fırsatta bu aileye destek olmak için üzerimize düşen neyse yapacağız. Buradaki herkese bol kazançlar, bol icatlar, keyifli ve verimli çalışmalar diliyorum” dedi.