“Yaşattığımız mutluluğun gururunu taşıyoruz”

Kastamonuspor 1966 kulüp sözcüsü Ahmet Baysan, 2.Lig hedeflerine çok yaklaştıklarını söyleyerek, “Şehirde yaşattığımız heyecan ve mutluluğun gururunu yaşıyoruz” dedi.

Çorum Belediyespor galibiyetiyle, rakiplerin de puan kaybetmesiyle ligde çok rahat bir konuma kavuştuklarını söyleyen Ahmet Baysan, “Bugün itibariyle en yakın rakibimiz Bayburt Grup’tan iki maç eksiğimiz olmasına rağmen 9 puan öndeyiz. Mutluyuz. Şimdi önümüzde Erzincanspor ve Manavgatspor maçları var. Bu iki maçın hazırlıklarına başladık. Bu maçlardan da iyi bir netice elde etmek istiyoruz. 3-4 maç sonra da matematiksel olarak şampiyonluğumuzu garantileriz diye düşünüyorum. Bir aksilik çıkmadığı takdirde Niğde Belediyespor maçına şampiyon olarak çıkabiliriz” diye konuştu.

50 yıllık bir hasreti sonlandıracaklarını da söyleyen Ahmet Baysan, “2. Lig’e çıkma mutluluğuna hep birlikte ulaşacağız. Bu yılın hedefi 2. Lig’e yükselmekti. Bundan sonra da 2.Lig’den bir üst lige yükselmek için uğraşacağız. Belediye Başkanımız Tahsin Babaş, bu hedefi ortaya koydu. Bizlerde bunu gerçekleştirmek için çalışıyoruz” dedi.

Şehirdeki heyecanın farkında olduklarını da belirten Ahmet Baysan, “Bir çok hemşehrimiz bir üst lige yükselecek olmamızın heyecanını şimdiden yaşamaya başladı. Böyle bir mutluluğu Kastamonu halkına yaşatacak olmaktan son derece gururluyuz. Başta başkanımız Mahir Altıkulaç olmak üzere, yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte bu mutluluğu yaşatacağız” şeklinde konuştu.

SALDIRIYA KINAMA

Ahmet Baysan açıklamasında ayrıca Ankara’daki terör saldırısını da kınadıklarını söyledi. Baysan, “Üst üste gelen terör saldırılarından dolayı da son derece üzgünüz. Bu saldırıları kınıyoruz. Hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. İnşallah bir an evvel terörün kökünün de kazınmasını temenni ediyoruz” dedi.