Yeni lider Özel İdare

Kastamonu Birinci Amatör Futbol Ligi Yükselme Grubu’ndaki haftanın maçında Özel İdare KHS Ormanspor’u Levent Tabak’ın kaydettiği golle 1-0 mağlup etmeyi başardı.
Bu galibiyetle Ormanspor ile puanları eşitleyen Özel İdare KHS averajla liderlik koltuğunun yeni sahibi oldu. Yükselme Grubu’ndaki ilk maç ise 0-0’la sonuçlanmıştı. İkili averajda da üstünlüğü eline geriçen Özel İdare KHS, şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj sağlamış oldu.
Hasan Doğan Tesisleri’ndeki karşılaşma oldukça gergin bir ortamda oynandı. Sert müdahalelerin yaşandığı karşılaşmanın son bölümlerinde her iki takımın antrenörü de hakem tarafından saha dışına çıkarılırken, saha içerisinde yaşanan olaylara da zaman zaman polis müdahale etmek zorunda kaldı.
Özel İdare KHS ligde bundan sonraki haftalarda Taşköprüspor, Bozkurt Belediyespor ve Yolspor takımları ile karşılaşacak. Ormanspor ise geride kalan 3 haftada Yolspor, Seydilerspor ve Bozkurt Belediyespor ile karşı karşıya gelecek.
Yükselme Grubu’nda zirvede bu mücadele yaşanırken, Yolspor ise Özel İdare ve Ormanspor’un hemen ensesinde yer alıyor. Hasan Doğan Tesisleri’nde son oynadığı maçta Seydilerspor’u 4-2 mağlup eden Yolspor puanını 15’e yükseltti ve 16’şar puanla zirve mücadelesi veren Özel İdare KHS ve Ormanspor’un en yakın takipçisi konumunda bulunuyor. Yolspor’un da geride kalan üç haftalık periyottaki rakipleri; Ormanspor, Taşköprüspor ve Özel İdare KHS.
Yükselme Grubu’nda haftanın diğer bir karşılaşmasında ise Taşköprüspor sahasında konuk ettiği Bozkurt Belediyespor’u 6-0 mağlup etti.