YRP İl Başkanı Aktaş: “Yaptık yine yaparız”

Yeniden Refah Partisi Kastamonu İl Başkanı Abdullah Aktaş, Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Başbakanlığı döneminde yapılan ve efsane icraatlar olarak değerlendirdikleri çalışmaların daha fazlasını Yeniden Refah iktidarında yeniden gerçekleştireceklerini söyledi.

Milli Görüş icraatlarından örnekler de veren Aktaş, iktidara geldiklerinde vergisiz ve zamsız milli kaynak paketlerle, bir aileye asgari miktarda yetecek kadar; doğalgaz, elektrik ve suyu bedava vereceklerini söyledi.

 

 

Yeniden Refah Partisi Kastamonu İl Başkanı Abdullah Aktaş, 1996 yılında Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Başbakanlığı döneminde yapılan ve efsane icraatlar olarak değerlendirdikleri çalışmaların daha fazlasını Yeniden Refah iktidarında gerçekleştireceklerini söyledi.

Açıklamasında 1996 yılındaki Milli Görüş icraatlarından da örnekler veren Abdullah Aktaş, “Bağ-Kur emeklilerinin maaşları yüzde 300 artırıldı. Asgari ücrette yüzde 100‘den fazla artış sağlandı. 1996 Refah Partisi döneminde memurlara yüzde 102.5 maaş zammı yapıldı. 50 yıldan beri ilk defa 1997 tarihinde denk bütçe yapılabildi. Bu Refah Partisi hükümetinin övünülecek başarısıdır. 54. hükümet döneminde fındık üreticisine, buğday üreticisine, pancar üreticisine en yüksek taban fiyatları verildi. Bugüne kadar bu rekorlar kırılamadı. Et ithalindeki fon, önce yüzde 3‘den yüzde 30‘a çıkarıldı. Daha sonra da canlı hayvan ve et ithalatı yasaklandı. Böylece hayvancılık sektörü korunmuş oldu. Bütün bu işler yapılırken yeni zam ve vergiler konmadı. ABD, İngiltere, İtalya, Fransa, Japonya, Kanada, Almanya‘nın oluşturduğu G-7‘lerin karşısında, Türkiye, İran, Pakistan, Bangladeş, Endonezya, Malezya, Mısır ve Nijerya‘yı içine alan D-8‘ adı altında İslam Birliği kuruldu. Kamu-tek hesabı oluşturularak paralar oluşturulan havuza aktarıldı. Arsızların hortumları kesildi” dedi.

Milli Görüş’ün Cumhuriyet tarihinde görülmemiş büyük icraatlar yaptığını söyleyen Abdullah Aktaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Böyle bir hükümet iç ve dış mihrakların işine gelmedi. 28 Şubat post-modern darbesi ile iktidardan uzaklaştırıldı. Vurguncuların, soyguncuların, arsızların, hırsızların yeniden at oynatmaları dönemine geçildi. Oysa, Refah Partisi hükümeti rantiye ve faizden kesip, elde ettiği paraları çiftçi, köylü, memur, işçi, esnaf ve emekliye vererek, herkesin yüzünü güldürmüştür. En büyük iş bitirme belgesine sahiptir. Şimdi Yeniden Refah Partimiz ile aynı hizmetleri yapabilmek için ve ilave olarak yine vergisiz ve zamsız milli kaynak paketlerimizle ve bir aileye asgari miktarda yetecek kadar; doğalgazı, elektriği, suyu bedava vererek milletimize nefes aldırmak için 41 yaşında 41 kere maşallah genç Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan beyefendi ile ve tüm teşkilatlarımızla milletimizin maddi kalkınması için malımızla canımızla bu yola baş koyduk. Gençlerimizi deizm bataklığından kurtarmak ve milletimizin manevi kalkınması için biz bu yola baş koyduk. İnşallah amacımızı, gayemizi, meramımızı milletimize anlatabilmişizdir. Anlatmaya da devam edeceğiz inşallah.”