Çatalzeytin Belediye Başkanı Demir: “MYO’nun temelini Ağustos’ta atacağız”

Çatalzeytin’de yeni Meslek Yüksek Okulu binasının temeli Ağustos ayında atılacak. Mevcut MYO binası deprem testinden geçemeyince boşaltılmıştı. Belediye Başkanı Ahmet Demir, yeni MYO inşaatı için proje çalışmalarının tamamlandığını, okulun Akçay kıyısında Kireçkuyu mevkiinde 7 bin metrekare alanda yapılacağını, 4 katlı binada 14 derslik yer alacağını söyledi.

Ahmet Demir,  “Okul yerinin MYO derneğine devri gerekiyor. Üniversite ile de protokol imzalayacağız. Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ile Kastamonu’da 26 Temmuz’da  görüşme yaptık. Belediye Meclisi’ni ağustos ayında olağanüstü toplantıya çağıracağım. Çalışmalarımızı hummalı bir şekilde sürdürüyoruz” dedi.

İşadamı Ali Kütük’ün de ilçede Cevizli Bahçe’yi satın alarak 100-150 kişilin öğrenci yurdu yapacağını söyleyen Ahmet Demir, “Okul inşaatına demir alımı için de 4 milyon lira bağış yaptı. Tüm işadamlarımız okul ve yurt için destek olacaklarını açıkladılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Destekleriyle bu işi başaracağız, kimse kaygı duymasın” diye konuştu.

Meslek Yüksek Okulu, bu yıl geçici olarak İmam Hatip Ortaokulu’nda eğitim görecek. Erkek öğrenciler Çelebiler’deki lojmanlarda, kız öğrenciler de Kızılay Yurdu’nda, Belediye Oteli’nde ve Öğretmenevi’nde konaklayacaklar.