Yüksel Aydın’dan bombardıman

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanlığı Seçime bir ay kala çalışmalarına hızla devam ediyor.
Milliyetçi Hareket Partisi Taşköprü Seçim ve İrtibat bürosunun açılışı Taşköprü halkının yoğun ilgi ve katılımı ile gerçekleştirildi. Kuran-ı kerim tilaveti sonrası projelerini açıklayan MHP Taşköprü Belediye Başkan Adayı Abdullah Çatal, yaptığı konuşmasında “Ben bu belediyenin maddiyatına değil maneviyatına adayım. Burada milletvekilim, il başkanım ve sizlerin huzurunda söz veriyorum. Bu benim hür iradem, bu mevki bana nasip olursa ben buradan alacağım maaşa talip değilim. Buradan alacağım maaşı siz hemşerilerim önünde söz veriyorum aş evine bağışlayacağım” dedi.
Seçim irtibat bürosu açılışında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, “Bu belediye başkanları ne iş yapar Abi? Ne işe yararsınız siz. Neymiş doğalgaz getirmiş. Sen mi üretiyorsun doğalgazı. Devletin hizmetlerini kendileri yapmış gibi davranıyorlar. Bakanların biri geliyor biri gidiyor. Gelmesine gelin de belediye başkanları sizi yanlış anlıyor, yanlış. Devletin getirdiği hizmeti kendileri yapmış gibi satmaya çalışıyorlar. Sen ne yaptın Taşköprü de, senin yaptığını göreceğim ben. Ne yaptın bu Taşköprülülere. Ne oldu kendir? Boş işlerle uğraşacağına kendirin peşine düşeydin. Gitti Vezirköprü’ye. Doğalgaz geldi de bu millet faturayı nasıl ödeyecek nasıl?” dedi.
Kastamonu insanını huzurlu hale getirmek için gece gündüz çalıştıklarını belirten İl Başkanı AYDIN” Kastamonu huzursuz, samimi söylüyorum Kastamonulu huzursuz. Şimdi abi ne yapıyormuş Kastamonu’da çalışanlara. Diğerleri de yapıyor da işte onun üzerinden vereyim örneği. 2014’ten sonra aldıklarını beşerli, onarlı topluyorlarmış bakın ha vermezseniz? Ne yapacaksın Tahsin Babaş vermezlerse? İşten mi atacaksın? İnsanlar ekmeği ile tehdit edilir mi ya? Onlar garip ya? Belediye işçileri ya onlar. Ne var bu belediye başkanlığında ya? Ben biliyorum da ne olduğunu da, yok yok geçti bitti Tahsin Babaş, geçti gitti o işler geçmiş olsun. Geçmiş olsun sana? Hüseyin Bey sana da geçmiş olsun. İşte Taşköprü burada bak.
Doğanyurt’ta bir abi var. Ahmet Kaya. Ya bütün inşaatları mühürlemiş ya? Her şeyleri tamam arkadaşların. Neymiş beni desteklemiyor? Desteklemiyor seni bıkmış. Gına getirmişsiniz siz ya? Bütün inşaatları mühürlemiş. Geçmiş dönemde kendi ilçe başkanı 10 yıl bu partiye hizmet etmiş. Ya geliyorum rahat ol. Böyle haksızlık olur mu ya? Tehdit ile şantaj ile oy alamazsın Kastamonuludan. Ya Kastamonu insanını tanımıyorsunuz ya da unutmuşsunuz. Diyorum ya perdeyi kapatmışlar diye harbi kapatmışlar perdeyi bunlar.
Bu CHP’nin Denizli İl Başkanı var seviyorum kendisini. Denizlili olmasının da bir mahsuru yok. Şöyle bir mahsuru var. Kastamonu’daki CHP’lileri tanımıyor. Kastamonu’da ki CHP’liler Atatürk Milliyetçisidir. Vatanına, milletine, devletine, dinine bağlıdır. Kastamonu’daki CHP’lilerden bahsediyorum. Şimdi sayın il başkanı bana yazılıyor benden bir şey çıkmaz. Sayın CHP İl Başkanı ben CHP’lileri seviyorum diye bu bize yazılıyor. Ben CHP’lileri seviyorum. Sevmeye de devam edeceğim. Burada bunu söylemiş bide diyor ki belediyeyi alırlarsa içtima mı alacaklar diyor. Ne içtiması yapacağız. Biz haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır diyoruz öyle mi? sesin başka yerden gelmesi gerekirken sana ne oluyor? Ses gelmesi gereken yerden gelsin. Onların söyleyemediklerini sen mi söyleyeceksin bana? Aman ha dikkat et ha.
Şimdi, iki milletvekilinin iki tane danışmanı var. Birinin ismi Yunus Gelinoğlu, diğeri Niyazi Keskin. Bu milletvekillerin danışmanları bunlar. Ne yapmışlar biliyor musunuz? Evlatlarınızın her birinin işi var mı sizin? Yok değil mi hep sıkıntıdayız. Bu arkadaşlara meclisteki danışmanlık yetmemiş. 2023’ten sonrasını da garantiye almak için belediyenin özel kalem müdürlüğü kadrosuna 6 ay önce birisi geçmiş. O kadroyu almış, devlet memurluğu kadrosunu almış. Meclis yetmemiş ağabeylere. Sonra ücretsiz izne ayrılmış geçici görevle meclis danışmanlığını devam ettirmiş Yunus Gelinoğlu sonra öbürü de ondan görmüş Tahsin Babaş’a mı rica etti ne yaptılarsa iki ay önce gene özel kalem müdürlüğüne oturmuş Tahsin Babaş’ın o da ücretsiz izne ayrılmış geçici görev ile öbür vekilin danışmanı olmuş. Siz aklınızı mı yediniz? Ya siz ne yapıyorsunuz. Eğer böyle bir kadro varsa ki var. Kaç tane açı var, açığı var, işsizi var. 15 kişilik bir kadroya 5 bin kişi müracaat etmiş. Sizde hiç mi utanma yok. Sizde hiç mi Allah korkusu yok! Meclisteki danışmanlık yetmiyormuş gibi size gelip burada belediyenin kadrosuna çöküyorsunuz? Bunu birinin duyacağını düşünmediniz mi? yazıklar olsun size! Ver hadi cevabı Doğan Ünlü, Kastamonu Halkından özür dileyeceksiniz. O iki danışmanda memuriyetten istifa etsin tekrar danışman olarak mevcut kadrosuna devam etsin” dedi.