Ziya Hoca zamanla yarışıyor

Belek kampını değerlendiren Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ziya Doğan, “Çok yoğun çalışıyoruz. Ancak zaman çok dar. Bu yüzden ideal bir kamp geçirmek mümkün değil. Tüm takımların sıkıntısı bu” dedi.

Gelenler ve gidenler olması nedenilyle takım halinde çalışmaya başlayabildiklerini belirten Doğan, ara transfer çalışmalarında dört futbolcuyla anlaşma sağladıklarını, solbek, santrfor ve ön libero arayışlarının ise sürdüğünü söyledi.

Kastamonuspor 1966 teknik direktörü Ziya Doğan, ara transfer çalışmalarında solbek, santrfor ve ön libero arayışlarının sürdüğünü açıkladı.

İkinci yarı öncesi 4 futbolcuyla anlaştıklarını açıklayan teknik direktör Ziya Doğan, toplamda 12 gurbetçi futbolcuyu deneme amaçlı kampa aldıklarını ve ikisi dışındaki tüm isimleri geri gönderdiklerini kaydetti.

Hiç bir kulübün iyi oyuncusunu göndermek istemediğine dikkat çeken ve solbek, santrfor ile ön libero alıp transferi noktalayacaklarını dile getiren Ziya Doğan, “12 oyuncu denedik. Bu oyunculardan 2’si şuan bizimle devam ediyor. 1 gurbetçi oyuncumuzda kampımıza yeni katıldı. Onunla ilgilide en kısa sürede kararımızı vereceğiz. İçlerinde bir kaç iyi isim daha vardı ancak o mevkilerde başka oyuncumuz olduğu için geri gönderdik. Net 4 oyuncuyla anlaştık. İki idman arasında transfer çalışmalarıyla uğraşıyoruz. Ara dönemde kimse kaliteli futbolcusunu bırakmıyor. Bazı sıkıntılarımız var. Bunları Başkanımız Metehan Babaş ve yönetim kurulu üyelerimizle paylaşıyoruz. Kadroyu kuvvetlendirmek için azami gayret harcıyoruz. Solbek, santfor ve ön libero alıp transferi kapatacağız, noktalayacağız.” diye konuştu.

Doğan, Antalya Belek’te sürdürdükleri çalışmalarla ilgili, geride bıraktıkları bir haftada dayanıklılık üzerine çalıştıklarını, takım halinde yeni çalışmaya başladıklarını belirtti.

Maç haftasında hiç bir oyuncuya kondisyon yüklemek niyetinde olmadığını da kaydeden Ziya Doğan, “Çok yoğun çalışıyoruz. Ancak zaman çok dar. Bu yüzden ideal bir kamp geçirmek mümkün değil. Tüm takımların sıkıntısı bu” dedi. Bir haftalık sürede gönderdiğimiz, aldığımız oyuncular oldu. Takım halinde tam çalışmaya başlayamadık. Takım halinde yeni çalışmaya başlıyoruz. Şu ana kadar tamamen dayanıklılık üzerine çalıştık. Bundan sonra da bir haftalık zamanı en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Maç haftasına gireceğiz. Maç haftasında kimseye kondisyon yükelemeye niyetimiz yok. Maç formuna geçmemiz lazım. Bu dar vakitte yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.