Bakanlık İstiyoruz

Seçim yorgunuyduk adeta. Yerel seçim, genel seçim ve tekrarı derken bir türlü başımıza bir hükümet seçemedik! Seçer gibi yaptık 7 Haziran’da ama, kimseyi memnun eden bir sonuç olmayınca, Devletin Başkanı; ‘’Olmadı yeniden’’ dedi!

Yeni de hayır vardır zannederek ‘’Hadi bakalım bir daha’’ dedik. Oy kullanma hızından fazla sandıkları açıp okuma hızı da eklenince, henüz akşam yemeği sırasında neticeler aşağı yukarı belli olmaya başladı!

Zaman ilerledikçe, gecenin sonuna doğru resmi olmasa da hiç ama hiç kimsenin tahmin edemeyeceği sonuçla karşı karşıya kaldık.

Muhalefet için adeta HEZİMET idi!

Tahminciler, yani araştırma kuruluşları açısından da ‘Karavana’ sonuçları kamuoyuna verdikleri görüldü!

Türkiye’de seçimlerin sonucu böyle olunca, Kastamonu’ya yansıması da farklı olmadı. İlk kez Belediye Başkanlığını AKP’ye veren Kastamonu halkı, bu sefer de tüm vekillikleri vermeyi uygun gördü. Tabii bunda Devlet Bahçeli’nin her şeye ‘’HAYIR’’ tutumu nedeniyle küskün MHP’lilerin oyunu AKP’ye vererek, faturayı Emin ÇINAR’a kesmesi sonucuna neden oldu!

Şimdi Kastamonu halkının isteme zamanı.

Bir Bakanlık istiyoruz. İlla da istiyoruz. AKP’ye bu kadar destek olan Kastamonu bir Bakanlık ile taçlandırılmalıdır. Çünkü; önümüzde büyük yatırımların olmasını bekliyoruz. KIRIK barajı, Tıp Fakültesi, İnebolu Limanı, yılan hikayesine dönen bozuk yollarımızın yapılması gibi çok önemli projelerimizin takibi var.

Bir Bakanımız olursa bu yatırımlar daha çabuk gerçekleşir.

Şimdi Kastamonu halkına düşen, Başbakan’a çeşitli yollardan ve binlerce taleple sesimizi duyurmaktır.

Haydi herkes ‘TEK BAŞINA, İŞ BAŞINA’’ diyenlere bir şekilde ulaşmalıdır. Elimizi taşın altına böyle koymalıyız.