20 yıllık yatırım

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan “Asfalt Plent” tesislerinin kurulması planlanan Seydiler OSB Bölgesindeki alanda Belediye Başkanı Mehmet Şahin’le birlikte incelemelerde bulundu.
Araziyi gezen Karahasan, konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:
“Asfalt plenti uzun yıllar Kastamonumuza hizmet edecek bir yatırımdır. Sadece kurulacak alanın belirlenmesi bile çok titiz bir fizibilite ve araştırmanın sonucudur. Hali hazırda seçilen bu alan için mevcut tüm kriterlerin değerlendirilerek karar verilmiştir. Buraya kurulacak tesisin ömrü yaklaşık 20 yıl olacaktır. Seydiler ilçesine ve yakın çevresine olan ekonomik katkıları da düşünüldüğünde, bölge için son yılların en büyük yatırımı olarak değerlendirilebilir.  O yüzden titiz ve uzun araştırmalar sonucunda hareket edip, doğru, sağlıklı ve ekonomik kararlar almaya gayret ettik.
Plentin kurulacağı yer seçiminde Seydiler’in tüm ilçelerimize olan yol bağlantısı ve yakınlığı, doğalgaza ve altyapıya sahip olması, ayrıca Belediye Başkanımızın vermiş oldukları destekler de önemli bir etken olmuştur.
Diğer bir önemli etken ise bilindiği gibi Seydiler’in hammaddeye olan yakınlığıdır. Maliyet girdisinde hem doğalgaz, hem hammadde ocaklarına yakınlığı ile en ekonomik olarak asfalt çalışmasını yapmaya imkân kılmaktadır.
Artık tüm Türkiye gibi biz de Kastamonu İl Özel İdaresi olarak ‘Bitümlü Sıcak Karışım’a (BSK) geçiyoruz. Bunun için en önemli ihtiyaç bir asfalt plentinin kurulmasıydı. 35 yıl aradan sonra böyle bir yatırımı gerçekleştirecek olmanın heyecanını mutluluğunu yaşıyoruz. Sayın valimiz, vekillerimiz, İGM üyelerimiz kısaca katkıda bulunan tüm siyasi ve idari yöneticilerimize teşekkür ediyoruz.”
Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Şahin’de, asfalt plenti konusunda ilçelerini tercih ettiği için Karahasan’a teşekkür etti ve “Yapılan hizmet sadece Seydiler için değil Kastamonu için çok önemli bir yatırımdır. Biz de bu konuda üzerimize düşen her türlü hizmeti gönüllü olarak yapmaya hazırız. İlk etapta OSB’de bulunan araziye asfalt plenti kurulması için gereken altyapı ve imar planları üzerinde çalışmaları başlattık. Diğer hizmetler de İl Özel İdaresinin istekleri doğrultusunda gerektikçe yapılacaktır. Seydiler için bu büyük yatırımın hayırlı uğurlu olmasını dilerken emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara siyasilerimize başta Genel Sekreterimiz olmak üzere İl Özel İdaresine teşekkür ediyorum” dedi.