Arapsaçı

Barış Pınarı Harekâtı başladı. Allah askerlerimize güç versin. Terörle mücadelenin ne kadar zor olduğunu askerliğimden bilirim. 25 yıl önce güneydoğuda tim komutanı olarak askerlik yaptım, birçok çatışmaya girdim. Halkın içine karışan teröristler gündüz seninle çay içer, yemek yer, akşam karakola baskına gelir.

Halk ile teröristi ayırmak her zaman çok zordur. Bu konuda dünyanın en tecrübeli ordusu Türk ordusudur. On gündür yüzlerce terörist öldürüldü hiç sivil kayıp yaşanmadı. Teröristler ise onlarca sivil vatandaşı havan atışı ile öldürdü. Medeni dünya ise her zamanki gibi teröristlerin yanında. Tüm dünya birlik oldu Barış Pınarı Harekatı’nı kınadı. İşgalci olduk iyimi?!

İsrail-Filistin, İsrail-İran, İran-Suudi Arabistan, Suudi Arabistan-Yemen, İsrail-Suudi Arabistan birbirleri ile savaş halinde olan ülkeler bile aynı safta yer aldı. Bizi işgalci olarak kınadı. Nasıl bir çimentodur bu Türk düşmanlığı arkadaş, ezeli düşmanlar kardeş oldular karşımızda?

Arap Birliği acil toplandı, Katar ve Sudan hariç bizi kınadılar ve işgal ile suçladılar. Takdire şayan bir durum! Yüz yıllık ihanet, nankörlük ve hainlik çizgisinden zerre sapmak yok. Bu devirde böyle istikrarlı olmak her milletin harcı değil. Hele Filistin yok mu? Türkiye’den başka dünyada Arap ülkeleri dâhil kimseden zırnık merhamet görmedi. Ama abilerinin lafından dışarı çıkmadı. Onlara karşı çıkıp ‘Türkiye sizin korkudan adımı anamadığınız vakit Mavi Marmara insani yardım gemisini yolladı, onlarca şehit verdi. Ben şimdi onları satamam’ dedi mi? Demedi tabii ki. Çünkü Arap ihanetine zarar vermek yakışmaz onlara.

Zaten zamanında İsrail’e ülkelerini para ile satan milletten takdir gelse şaşırmak lazım. Arap Birliği’nin bu kınaması bize ne derece doğru bir karar verdiğimizi gösteriyor. Çünkü son yüz yıldır bu Arap devletlerihiçbir zaman doğrunun, hakikatin, iyiliğin, bilimin, sanatın, teknolojinin, sporun, insanlığın,güzel olan ne varsa yanında olmadılar. Nerede savaş, zulüm, gericilik, yolsuzluk, terör varsa orada yer aldılar. Kutup Yıldızının kuzeyi gösterdiği gibi yanlış istikameti gösterdiler. Onların tersine git doğru yoldasın. Bu kadar net. Yanlışı bu kadar güzel gösterdikleri için tüm dünya teşekkür borçluyuz onlara.

1781 de Osmanlı İmparatorluğu tarafından Kabe’yi korumak için yapılan Ecyad Kalesini yıkıp yerine 100 katlı Zemzem Towersotelini yaparken,İngiliz ajanı Arabistanlı Lawrence’ın evini restore ettiler. Elbette petrolü satıp, hac gelirini toplayıp, parayı bastırıp, Amerikan silahlarına yüz milyarlarca dolar verip diğer Müslüman ülkeleri bombalarken Lawrence’a minnet duymazlarsa nankörlük olurdu. Onlara göre ihanet, nankörlük ve hainlik sadece Türklere yapılır.

Başka hiçbir millet bu kadar güzel ihanet edemiyor. Mesela Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı bir açıklama yayınladı. ‘Akan kandır su değildir, barış harekâtı savaştır, 1974’teki harekâtta bir savaştı’diyor. Nasıl kıvıracak şaşırmış. Hem İngiliz abilerini üzmemek hem de Türkiye’den tepki almamak için ancak bu kadar zırvalayabilmiş. ‘Bu adada bir Türk Cumhuriyeti varsa, bende cumhurbaşkanı isem Türkiye sayesindedir. Türkiye’nin yanındayız’diyemiyor,ama Türkiye’ye işgalcide demiyor. Daha tam ihaneti çözememiş gariban. Zamanla Araplardan öğrenir.

Bu Anadolu topraklarında yaşayan 80 milyon olarak bizimde görmemiz gereken bir gerçek tamamen su yüzüne çıktı: Türkün Türk’ten başka dostu yok derlerdi, ama kimi Türk bile Türk’e dost değil bu devirde.

 

Feza TİRYAKİ