Arıtma tesisine jet hızı yapım sözü

  • OSB Yönetimi, atık su arıtma tesisi ihalesini kazanan firmayla protokol imzaladı. Protokolü yönetim adına imzalayan OSB Başkan Vekili Murat Kedi,Dereyi kirletiyorduk, artık dereyi kirletmeyeceğiz. Bu 5 senelik bir süreçti. Bu süreçte emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.
  • Üstlenici firma Bursa Anadolu Dijital Bilgisayar Çevre ve Mühendislik Hizmetleri şirketinin yetkilisi Emin Mestan ise, ihale şartnamesinde 24 ayda bitirilmesi öngörülen arıtma tesisinin bir yıl gibi bir süre zarfında bitirilip hizmete girebileceğini söyledi

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının destekleriyle yapılacak olan Evsel ve Endüstriyel Atık Su Arıtma Tesisinin ihalesini kazanan yüklenici firma ile Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi (OSB)  yönetimi protokol imzaladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının destekleriyle Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı tarafından yapılacak olan Evsel ve Endüstriyel Atık Su Arıtma Tesisinde protokol imzalandı.

Yaklaşık maliyeti 11 milyon lira olan Kastamonu Organize Sanayi Bölgesine yapılacak arıtma tesisinin ihalesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca 15 Ekim’de gerçekleştirilmişti. 6 milyon 895 bin TL’lik teklifi ile ihaleyi kazanan Bursa Anadolu Dijital Bilgisayar Çevre ve Mühendislik Hizmetleri ile Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı arasında protokol imzalandı. Kastamonu OSB’de gerçekleştirilen imza törenine OSB’nin eski ve yeni yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Arıtma tesisinin hayırlı olmasını dileyerek kısa bir konuşma yapan  Kastamonu OSB Başkan Vekili Murat Kedi, şunları söyledi:“Bakanlık tarafından gerçekleştirilen ihaleyi Bursa’dan Anadolu Çevre Mühendislik firması kazandı. Yaklaşık 6 milyon 800 bin liralık bir proje. İnşallah çalışmalara en kısa zamanda başlanır. Organize Sanayi Bölgemiz ve köylerimiz için iyi olur inşallah. Kimyasal atıkların artırması ve biyolojik arıtma yapılacak. Burada kimyasal atıklı 2 firmamız var. Peynir altı suyunu arıtamıyoruz. Kesimle ilgili olan firmamızda kendi içerisinde arıtıp suyunu o şekilde verecek. Dereyi kirletiyorduk, artık dereyi kirletmeyeceğiz. Bu 5 senelik bir süreçti. Bu süreçte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Firma yetkilisi Emin Mestan ise, İhale şartnamesinde 24 ayda bitirilmesi öngörülen arıtma tesisinin 1 yıl gibi bir süre zarfında bitirilip  tesisin hizmete girebileceğini söyledi ve projenin OSB’ye ve Kastamonu’ya hayırlı olmasını söyledi. CM