CHP’lilerden Yüksel Aydın’a Baltacı tepkisi

MHP MYK üyesi Yüksel Aydın’ın önceki gün düzenlenen basın toplantısında CHP Parti Meclis üyesi Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı için kullandığı üslup CHP’lilerden tepki gördü.
Sosyal medyadaki “Bizim Hasan” paylaşımlarıyla ilgili CHP İl Başkanı Erbilgin, Aydın’ın “O şey var ya” ifadesinden yola çıkarak, “O şey var ya; 64 bin 397 kişinin, milletin, Kastamonu’nun iradesidir. Kastamonu’nun Meclis’teki sesidir” dedi.

MHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Yüksel Aydın’ın önceki gün düzenlenen basın toplantısında CHP Parti Meclis üyesi Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı için kullandığı üslup CHP’lilerin sert tepkisiyle karşılaştı.
Yüksel Aydın’ın el işaretleri ve “o şey var ya” ifadesiyle Milletvekili Hasan Baltacı’dan bahsetmesine sessiz kalmayan partililer sosyal medya hesaplarından “BizimHasan” hashtagi ile paylaşımlar yapıp Milletvekili Hasan Baltacı’ya destek verdi.
CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin de söz konusu durumla ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımında Yüksel Aydın’ın açıklamalarıyla birlikte şu ifadelere yer verdi:
“Milletin iradesiyle seçilmiş 64 bin 397 oy almış bu şehrin milletvekili Hasan Baltacı’yı tarif ederken… Başka söze gerek yok takdir milletin. O şey var ya; 64 bin 397 kişinin, milletin, Kastamonu’nun iradesidir. Kastamonu’nun Meclis’teki sesidir.”