“Çok özel bir bölge”

“Taşköprümüz de, Kastamonumuz da gerçekten çok önemli zenginliklere sahip. Bu zenginliklere sahip olmak, gelecek kuşaklara bu zenginlikleri bırakmak, taşımak adına buradayız. Taşköprü’de dünyaca ün kazanma potansiyeline sahip, ülkemizde çok önemli bir isme sahip sarımsağımızın takip sistemi ile alakalı, aynı zamanda orijinal sarımsağımızın gelecek kuşaklara çok daha düzgün geçmesi ile alakalı özel bir projeye hep birlikte imza atacağız.”

 

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, dün geldiği ilimizde ilimize bazı ziyaretlerde bulundu ve Taşköprü Aşağıçayırcık köyünde düzenlenen “Sarımsak Tohumu Dağıtım Töreni”ne katıldı.

Bakan Yardımcısı Işıkgece sırasıyla Vali Avni Çakır, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ve AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Bu ziyaretlerinde kendisine AK Parti Milletvekili Metin Çelik, İl Genel Meclis Başkanı Güray Parçal, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, MHP İl Başkanı Emin Çınar ve kamu kurum ve kuruluş müdürlerinin eşlik ettiği Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, il başkanlığında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

Çok özel bir bölgedeyiz. Benimde Bakan Yardımcısı olduktan sonra ilk ziyaretim oldu. Benim için çok anlamlı. Türkiye’mizin her köşesi çok nadide, çok eşsiz ürünlere sahip. Taşköprümüz de, Kastamonumuzda gerçekten çok önemli zenginliklere sahip. Bu zenginliklere sahip olmak, gelecek kuşaklara bu zenginlikleri bırakmak, taşımak adına buradayız. Taşköprü’de dünyaca ün kazanma potansiyeline sahip, ülkemizde çok önemli bir isme sahip sarımsağımızın takip sistemi ile alakalı, aynı zamanda orijinal sarımsağımızın gelecek kuşaklara çok daha düzgün geçmesi ile alakalı özel bir projeye hep birlikte imza atacağız. Taşköprü bölgesi çok özel bir bölge. Kendi eşsiz özellikleri bölgeyi çok özel kılıyor. Her bölgede olduğu gibi burada da çok özel değerler var. İnşallah birlikte çok özel projelere imza atarız. Buradaki sorunlarınızı, yapılması gereken işleri çok yakından takip etmek, anlamak ve elimden gelen her türlü yardımı yapmak adına her zaman hazırım.”

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ise,  “Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyoruz. Bakanlığınızın hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. İlk ziyaretinizi Evliyalar Şehri Kastamonu’muza yapmanızdan dolayı da ayrıca mutluluk duyuyorum. İlimizle ilgili istek ve taleplerimizi şahsınıza ileteceğiz. Her zaman yanımızda olduğunuz ifade ettiniz. Kastamonu’muz artık bir Bakan daha kazandı diyoruz. Bakanlık hayatınızda sizlere başarılar diliyoruz. Bugün sarımsakla ilgili yapacağımız programlar bizler için değerli. Kastamonu’muzun en önemli ürünlerimizden bir tanesi olan sarımsağımızın daha ileri bir noktaya taşınmasıyla ilgili yapmış olduğunuz bugün ki program içinde ayrıyeten teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece; buradaki ziyaretinin ardından Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Akabinde Bakan Yardımcısı Işıkgece Sarımsak Tohumu Dağıtım Töreni’ne katılmak için Taşköprü Aşağıçayırcık köyüne hareket etti.