DEVA’dan pazar turu

İl Başkanı Canal: “Bütün pazar esnafının ortak olarak yakındıkları konu, alışverişlerin durduğu, ellerindeki ürünleri satamadan akşam eve geri döndükleridir”

 

DEVA Partisi Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölge KordinatörüEssum Aslan, Kastamonu İl Başkanı Sayın Av. Hüseyin Canal ve İl Yönetimi ile birlikte pazar esnafını ziyaret etti.

İl ve ilçe başkanlarının ziyaretler sonrasında bir araya gelerek pazar esnafının ve Kastamonu’nun genel sorunları üzerine istişare toplantısı gerçekleştirdikleri bildirildi.

Kastamonu esnafının yanında olduklarını belirten Başkan Canal şunları söyledi:

“Kastamonu’da genellikle köy pazarı diye tabir edilen kırsaldan gelentereyağı, süt, yoğurt gibi kendi ürettikleri ürünlerin satıldığı pazarda insanların sıkıntılarını dinledik. Bütün pazar esnafının ortak olarak yakınlıkları konu alışverişlerin durduğu, ellerindeki ürünleri satamadan akşam eve geri döndükleridir. Ekonomik kriz pazar yerinde de en temel ihtiyaçların tedarik edilmesinde dahi kendisini göstermiştir. Bunun nedeni iseiktidarın kötü ekonomi yönetimi ve halktan uzak olmasıdır. Vatandaşlarımız ve esnafımız bunun farkında zaten. Biz Deva Partisi olarak vatandaşımızdan kopmuş ve uzak değiliz. Vatandaşımızın yanındayız.İktidara geldiğimiz taktirde planladığımız ekonomik programlarla bu krizi atlatacağız.”