Dağcı İlhan Erkul trafik kurbanı

Cumhuriyet’in 94. kuruluş yıldönümü çerçevesinde Ilgaz Küçükhacet’e gerçekleştirilecek olan tırmanışa katılmak için Ankara’dan yola çıkan dağcı İlhan Erkul, Çankırı Ilgaz’da geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Daha önceden de Ilgaz Hacet zirvesine tırmanışlar gerçekleştiren İlhan Erkul, dün de tırmanış öncesinde arkadaşlarıyla birlikte buluşma noktasına gitmek için yola çıktı. Ancak İlhan Erkul’un içinde bulunduğu otomobil Ilgaz’da başka bir otomobille çarpıştı.

Kaza Ali Duman (54) idaresindeki 06 AD 0058 plakalı otomobil ile Şükrü Akdoğan (30) kontrolündeki 18 DZ 506 plakalı otomobilin çarpışması sonucu meydana geldi. Kazada sürücülerle birlikte araç içerisinde bulunan Adnan Sarıkoç (51), Halil Gümüş (43), Neşet Özensoy (68) ve İlhan Erkul (58) yaralandılar. Yaralılar, 112 Acil Servis ekipleri tarafından ambulanslarla Çankırı Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındılar. Ağır yaralanan İlhan Erkul, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

ARKADAŞLARI TIRMANIŞI GERÇEKLEŞTİRDİ

Kaza sonrasında büyük üzüntü yaşayan dağcılar, Cumhuriyet’in 94. Yılı’nda Küçükhacet zirvesine çıkarak hem Cumhuriyet’i kutladılar, hem de İlhan Erkul’u zirvede andılar.