Dedektif sürücü

• Aracına binen kişinin telefonla dolandırıcılık yaptığını anlayan taksi sürücüsü Necdet Kürekçi, polis merkezine giderek taksiyi karakolun önüne çekip kapıları kilitledi ve
şüpheliyi polise teslim etti.

• Şehrimizdeki 5 kişiyi telefonda kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak dolandıran şebekenin üyesi olduğu ve kuryelik yaptığı belirlenen S.A. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. S.A.’nın, taksiyle gittiği adreslerden aldığı toplam 150 bin TL’lik ziynet eşyası ve paraya el konuldu.

Kastamonu’da bir taksi sürücüsü, aracına binen ve dolandırıcı olduğunu anladığı kişiyi polise teslim etti. İl merkezinde ek iş olarak taksi sürücülüğü yapan Necdet Kürekçi (fotoğrafta) olayı anlattı. ( Vural Akkirpi – Anadolu Ajansı )

Genç taksi sürücüsü, aracına binen ve dolandırıcı olduğunu anladığı kişiyi polise teslim etti. İl merkezinde ek iş olarak taksi sürücülüğü yapan Necdet Kürekçi, aracına binen S.A’nın telefonda konuşmasından ve hareketlerinden şüphelendi.

Bu kişinin telefonla dolandırıcılık yaptığını anlayan Kürekçi, aracı ile polis merkezine gidip kapıları kilitledi ve şüphelinin çıkmasına izin vermedi.

Kürekçi’nin haber vermesi üzerine polis tarafından gözaltına alınan S.A’nın üzerinde ve çantalarında yapılan aramada, telefonla dolandırıcılıktan elde edildiği değerlendirilen toplam 100 bin liralık altın ile para ele geçirildi.

Kürekçi, Kastamonu Terminali’nde sırasını beklerken bir kişinin aracına bindiğini söyledi.

Müşterisinin kendisini telefonda konuştuğu kişinin söylediği adrese götürmesini istediğini belirten Kürekçi, “Telefondaki kişi bir köyden bahsetti, oraya götürdüm. Hiçbir şey yapmadan geri döndük ve aracımdan indi. Bir süre sonra telefonla beni arayıp birkaç adrese daha gitmek istediğini söyledi. Bu adreslere giderken aksanından, tavrından ve sürekli telefonla konuşmasından şüphelendim.” dedi.

Müşterisi taksiye her bindiğinde ellerinde ne olduğunu kontrol ettiğini anlatan Kürekçi, şunları kaydetti:

“En son gittiği adreste iyice şüpheli davranmaya başladı. Elinde bir poşetle geldi. Poşetten metal sesleri duydum. ‘Beni Çankırı’ya götür’ dediğinde durumu iyice anladım. ‘Araca benzin alacağım’ diye şüpheliyi oyaladım. Polisi arayamadığım için ‘Benzin alacağım’ gerekçesiyle dolandırıcıyı oyalayıp aracımı Şehit Polis Recep Şahin Polis Merkezinin önüne çektim. Bu kişiyi polise teslim ettim.”

TUTUKLANDI

KASTAMONU’DA TAKSİCİNİN HAREKETLERİNDEN ŞÜPHELENEREK KARAKOLA GÖTÜRDÜĞÜ TELEFON DOLANDIRICISI SUAT A., ÇIKARILDIĞI ADLİ MAKAMLARCA TUTUKLANDI. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA)

Taksi sürücüsü Necdet Kürekçi’nin yakalanmasını sağladığı telefon dolandırıcısı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Burada adli makamlara çıkartılan telefon dolandırıcısı S.A., tutuklanacak cezaevine gönderildi.
Taksici tarafından karakola götürülen telefon dolandırıcısı S.A.’nın, kentte 5 kişiyi telefonda kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak dolandıran şebekenin üyesi olduğu ve kuryelik yaptığı ortaya çıktı. Sait A.’nın, taksiyle gittiği adreslerden aldığı toplam 150 bin TL’lik ziynet eşyası ve paraya el konuldu. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.