“Gerçekçi bütçe istiyorum”

  • Başkan Babaş, “2018 yılı için her şeyi hesaplayıp gerçekleşme oranı çok yüksek bir bütçe hazırlamalıyız. Hazırladığımız bütçe gerçekleşmedikten sonra, o bütçeyi hazırlamak doğru değil. Bütçemiz yüzde 100 gerçekleşecek ona göre bütçe hazırlansın” dedi.

Kastamonu Belediyesi Belediye Meclisi’nin Kasım ayı bütçe görüşmeleri başladı. Meclis’in önceki akşamki toplantısında, Belediye kaynaklarından Fen İşleri Müdürlüğü’ne 1 milyon 712 bin TL ek ödenek aktarımı yapıldı. Su Kanalizasyon Müdürlüğü’nün (KASKİ) 2017 yılında kullanamadığı 468 bin TL’lik bütçe de Belediye Meclisi üyelerinin onayı ile Mal ve Hizmetler Müdürlüğü’ne aktarıldı.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, 2018 yılında gerçekleşme oranı yüksek bir bütçe hazırlamaları gerektiğini belirtti ve “2018 yılı için her şeyi hesaplayıp gerçekleşme oranı çok yüksek bir bütçe hazırlamalıyız. Geçtiğimiz yıllarda gerçekleşme oranı yüzde 70’lerden bugünlere geldik. Hazırladığımız bütçe gerçekleşmedikten sonra, o bütçeyi hazırlamak doğru değil. Bütçemiz yüzde 100 gerçekleşecek ona göre bütçe hazırlansın” dedi.