HÜZÜNLÜ VEDA

2. Lig’deki ilk sezonunda ikinci yarı sergilediği müthiş performansın hiç değilse yarısını ilk yarıda ortaya koyabilmiş olsa zorlanmadan 1. Lig’e çıkabilecek olan Kastamonuspor 1966, geçmişte olduğu gibi bir kez daha Play-Off’ta takıldı.

Kırmızı-siyahlılar, Play-Off yarı final rövanş maçında, Kastamonu’da 2-2 berabere kaldığı Gümüşhanespor’a 2-1 yenilerek final oynama şansını kaybetti ve 1. Lig’e yükselme umudunu gelecek sezona bırakmak zorunda kaldı.

Gümüşhanespor karşısında sakatlıklar yüzünden ideal kadrosuyla mücadele edemeyen ve savunma ağırlıklı bir oyunu tercih eden kırmızı-siyahlılar, 1-0 geriye düştükten sonra Haşim’le beraberliği yakaladı ancak final için gerekli ikinci golü bulamadı.

İlk defa ilk 11’de sahaya çıktılar

Kastamonuspor 1966’nın Gümüşhane sınavında İsmail Dinler ve Ensar Karakulakoğlu ilk defa ilk 11’de sahaya çıktı. İsmail Dinler, sol açık pozisyonunda mücadele ederken Ensar Karakulakoğlu ise ön libero olarak görev yaptı.
Sezonun ikinci yarısında orta alanda iyi bir mücadele ortaya koyan ancakt sakatlığı yüzünden bu maçta forma giyemeyen Salih Sefercik’in görevini Fatih Ergen üstlenirken, Faruk Öcal ise yeniden stopere çekildi.

Maçtan sonra saldırdılar

Gümüşhanespor taraftarı, maçın bitiminde Kastamonuspor 1966 taraftarına saldırdı. Takımlarını yarı final rövanşında yalnız bırakmayan Kastamonuspor taraftarı tribünlerden torpil, stat çevresindeki kayalıklardan da taş yağmuruna tutuldu.
Şehrimizdeki maçlarda doruk noktada olan güvenliğin Gümüşhane’de esamesinin okunmayışı, çevik kuvvet polisinin olaylardan sonra stada gelişi ilginçti…