KDH’deki önemli eksik giderildi

İlimizde büyük ihtiyaç duyulan Çocuk Cerrahi Uzmanı ataması yapıldı.
Op. Dr. Fatma Duran göreve başladı.

Sağlık bakanlığı, ilimizin büyük ihtiyaç duyduğu “Çocuk Cerrahi Uzmanı” eksiğini gerçekleştirdiği atamayla giderdi.
Türkiye genelinde, yapılan son atamalar içinde dört çocuk cerrahi uzmanından birinin atamasının ilimize yapılmasının memnuniyet verici olduğunu belirten Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa Uyanık, yapılan atamayla iligili şunları söyledi:
“Sağlık Bakanlığımız’ın dört çocuk cerrahi uzmanından birinin ilimize ataması, Kastamonu’ya olan ilgi ve sevgisini yapılan bu atamayla bir kez daha gösterdi. Yapılan bu önemli atamayla bundan böyle çocuk cerrahisi anlamında çocuklarımızın ileri merkezlere sevklerinin de azalacağına yürekten inanıyorum. Yapılan bu atamaKastamonumuza hayırlı olsun.”

Hasta kabulüne hemen başlayan Çocuk Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatma Duran, Hacattepe Tıp Fakültesi Çocuk Ana Bilim Dalından ihtisasını tamamladı. Van’da mecburi hizmetini tamamlayan Çocuk Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatma Duran, düşüncelerini paylaşırken şunları söyledi:

“Kastamonu’ya yeni yapılmış, güzel bir hastaneye geldim. Kısa zamanda karşılaştığım şehir insanlarının yardımseverlikleri yanında samimi, güleryüzlü olduklarını gördüm. Göz kamaştıran tarihi yapıları, kültür zenginliği ilgimi çekti. Bu güzel kentin, güzel çocuklarına, gönül huzur içinde ihtisas alanımda bende en iyi sağlık hizmeti vermekten dolayı her zaman mutlu olacağım.”