Kürsüye davet

İlimiz eski milletvekili Mehmet Yıldırım, TBMM’de bütçe görüşmelerinin sürdüğünü kaydederek, “Tarım Bakanlığı bütçesi görüşülürken milletvekillerimizin söz alarak ilimizin bu alandaki sorunları ve beklentilerini kürsüden dile getirmelerini talep ediyorum” dedi.

 

Eski milletvekili Mehmet Yıldırım vilayetimizi TBMM çatısı altında temsil eden milletvekillerimize bir çağrıda bulunarak; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bütçesi görüşülürken ilimizin bu alandaki sorunlarını ve taleplerini yapacakları konuşma ile dile getirmelerini istedi.

TBMM’de bütçe görüşmelerinin sürdüğünü kaydeden Yıldırım, “Tarım Bakanlığı bütçesi görüşülürken milletvekillerimizin söz alarak ilimizin sorunları Meclis kürsüsünden dile getirmelerini talep ediyorum. Hayvancılık İhtisas OSB, et ithalatı yerine hayvancılık üretiminin artırılması, ilimizin hayvancılık teşviklerinden kalkınma bölgelerinde yer alan iller gibi yararlanması konularını Meclis kürsüsünden dile getirmeliler” dedi.

Meclis kürsüsünden dile getirilecek sorunların çözümünün daha çabuk alınacağını kaydeden Yıldırım, “İlimizin tarım ve hayvancılık alanındaki önemli taleplerinin dile getirilmesi görevini milletvekillerimizin üstlenmesi gerekir” değerlendirmesinde bulundu.