Leblebicioğlu güven tazeledi

Türkiye Muhtarlar Derneği Kastamonu Şubesi başkanlığına yeniden seçilen Mehmet Leblebicioğlu. “Tüm Muhtar arkadaşlarımla birlik ve beraberlik içerisinde olarak sorunlarımızı birlikte hallediyoruz. Bugün bu birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımızın olduğu da görülmektedir. Memleketimizin üzerinde oynanan ve oynanmak istenen oyunlar şaka değil acı bir gerçektir. Bu yüzden hepimiz görev olarak üzerimize düşen neyse yapacağımıza da inancım tamdır” dedi.

Türkiye Muhtarlar Derneği Kastamonu Şubesi’nin 10’uncu Olağan Kongresi dün yapıldı. Tek aday olarak tek listeyle seçime giren Başkan Mehmet Leblebicioğlu, verilen önerge üzerine açık oylama ile yapılan seçimde tüm üyelerin oylarını alarak yeniden başkanlığa seçildi.
Divan Başkanlığını Ziraat Odası Başkanı Mehmet Butur, katip üyeliklerini de Alaettin Yıldız ve Hüseyin Sezar’ın yaptığı kongrede konuşan Leblebicioğlu, “2008 yılında şahsıma verilen bu görevi arkadaşlarımla beraber hiç bir maddi menfaat de beklemeden yürütmüş olduk. Mümkün olduğu kadar kırmadan, dökmeden mütevazi bir şekilde sizlere de layık olmaya çalıştık. Arkadaşlarımdan gelen istek üzerine birkez daha aday oldum. Yine eskiden olduğu gibi çalışmalarımızı daha da çok artırarak sürdüreceğiz” dedi.
Dernek olarak KHGB’de imkanlar dahilinde köylere ve rolayısıyla muhtarlara yandımcı olmaya çalıştıklarını hatırlatan Leblebicioğlu, “Tüm Muhtar arkadaşlarımlza birlik ve beraberlik içersinde olarak sorunlarımızı da yine birlikte hallediyoruz. Bugün bu birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımızın olduğu da görülmektedir. Memleketimizin üzerinde oynanan ve oynanmak istenen oyunlar şaka değil acı bir gerçektir. Bu yüzden hepimiz görev olarak üzerimize düşen neyse yapacağımızada inancım tamdır” diye konuştu.
Mahalli İdareler Yasası hazırlanırken dernek olarak 26 istekte bulunduklarını ce bunların çoğunun yasaya girdiğini hatırlatan Leblebicioğlu, muhtarlara verdiği değerden dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, dernek binası tahsis eden Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a, katılımcılara teşekkür etti ve “Şu sıkıntılı günlerimizde ülkemiz savunmasında canını, kanını esirgemeyen Şehitlerimize Allah’tan rahmet diler, Gazilerimize de hayırlı şifalar dilerim. Yüreği yanan yakınlarına da Rabbimden sabır ve metanet diliyorum diye konuştu.
Leblebicioğlu’nun başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Kemal Hamzaoğlu, Salahattin Çapraz, Muzaffer Etyemez, İsmail Ayvat, Rafet Sırrı Kasırgaoğlu, İsmail Okur, Yücel Dibek, Mustafa Metinoğlu ve Mehmet Yenikomşu.

Şubenin Denetleme Kurulunde Mehmet Karslıoğlu, Hasan Gökşabanoğlu ve Sakin Pazarlı yer aldı; üst Kurul Üyeliklerine de Mehmet Leblebicioğlu, Ömer Yüksel, Mehmet Ilgaz, Ali Çufadaroğlu ve İhsan Kırışoğlu seçildi.

Olağan Kongreye Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İl Özel İdare Genel Sekreteri Zafer karahasan, AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, CHP İL Başkanı Muzaffer Bıyıklı, İl Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürü Osman Yaman, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri, Şeker-İş İl Temsilcisi Ali Çufadaroğlu, STK temsilcileri, Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Şekeroğlu, partililer, işadamları, muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.

CENGİZ MUHZİROĞLU