OSB altyapısına finansman sözü

Mevcut OSB alanının yaklaşık 700 bin metrekare daha genişleyeceğine dair yaşanan sevindirici gelişmenin ardından bir dikkat çeken gelişme de Ankara’da yaşandı. Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ayhan Kömeç, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Soner Erkek’i Ankara’daki makamında ziyaret etti. Genel Müdür Erkek, mevcut bölgede genişleyecek alanın altyapısının finansman sözünü Kömeç’e verdi.

Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Ayhan Kömeç, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Soner Erkek’i Ankara’daki makamında ziyaret etti.

Yaklaşık üç aydır bu görevi sürdüren Soner Erkek’e “hayırlı olsun” dileklerini ileten Ayhan Kömeç, yaklaşık 2,5 saat süren ziyaret sonrasında verdiği bilgide: “Ek Organize Sanayi Bölgesi için bir bütçe ayıramayacaklarını bize bildirdi. Biz de yeni alan için kendisinden finans istedik. Bize yeni yer için altyapının finansmanının sözünü verdi” dedi.

Kömeç: “Biz elimizden gelenin en iyisini memleketimiz, şehrimiz için yapmaya çalışıyoruz. Ankara’da aynı gün şehir planlamacımıza uğrayıp nasıl bir yol haritası ve hangi yapı modellemelerini yapacağımızı istişare ettik. Ayrıca Pompa Fabrikası yapmayı düşünen iş kadınımızla görüştük. Bu branşın da şehrimize büyük katkı yapacağını ve stratejik bakımdan doğru olduğuna inanıyoruz. Bizler öncü olmamız gerekir diye düşünüyorum” dedi.

Bilindiği üzere Kastamonu Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’nin hemen karşısında ikinci bir sanayi bölgesi kurulması için çalışmalar bir taraftan devam ederken, bir başka sevindirici gelişme ise geçtiğimiz günlerde yaşanmıştı. Mevcut OSB’nin bulunduğu alan Orman Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler neticesinde yaklaşık 700 bin metrekare daha genişleyecek. Bu konuda yürütülen tüm çalışmalar tamamlandı ve nihai onay için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzası bekleniyor. (Haber Merkezi)