REHAVETE İZİN YOK

Teknik Direktör Ziya Doğan, avantajın kendilerinde olmasının her şeyin bittiği anlamı taşımadığını, ayakları yere basarak rehavete izin vermeden ikinci maçı beklediklerini söyledi. Bu kritik rövanş maçında taraftar desteğine çok büyük ihtiyaçları olduğunu da söyleyen Ziya Doğan, Hatay’da Vali’nin kurumlara verdiği idari iznin Kastamonu’da da uygulanması gerektiğini ve stadyumun çevresinde boş hiç bir yerin kalmamasını istedi.
Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ziya Doğan, Hatayspor galibiyeti sonrasındaki değerlendirmesinde, avantajın kendilerine geçtiğini, ancak hiçbir şeyin bitmediğini söyledi.
Aynı ciddiyeti rövanş maçında da sahaya yansıtmaları gerektiğini söyleyen Ziya Doğan, Hatayspor taraftarının maça olan ilgisinin kat kat fazlasının Kastamonu Gazi Stadı’nda da Kastamonulular tarafından gerçekleştirilmesinin büyük önem taşıdığını aktardı.
Karşılaşmanın büyük bir bölümünde istedikleri oyunu sahaya yansıttıklarını söyleyen Ziya Doğan, “Çok zor bir maçı kazandık. Kaybedebilirdik de, farklı da galip gelebilirdik… Onlar da yapmış olduğu takviyelerle takımlarını oturtmuşlar. Çok zor geçen bir maç oldu. Onların isteği ve coşkusuna aynı dirençle karşılık verdik. Oyunun belirli bölümlerinde bize üstünlük sağladılar. Takım savunması ve takım oyunu neticesinde mümkün olduğunca topu kalemizden uzak tuttuk. Pozisyon vermedik demiyoruz, verdik. Golden sonraki bölümlerde takımın baskısı vardı” dedi.
Hatay Valisi’nin kamudaki çalışanlara maç izin verdiğini de hatırlatan Ziya Doğan, “Onların yerel medyasını takip ettim, köşe yazarları tarihi maçta ilk defa şehrin bu kadar kenetlendiğini yazmıştı. Üst seviyede motivasyonları vardı. Kendi sahasında avantaj elde etmek istiyorlardı. Dış sahada daha iyi oynadıkları verilere yansımış durumda. Hatay Valisi maç için özel izin vermiş. Aynı uygulamayı Kastamonu’da da görmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“REHAVET PAHALIYA MALOLUR”

Kastamonu taraftarının tüm maçlarda bilinçli hareket ettiğini belirten Ziya Doğan, şöyle konuştu:
“Taraftarımız maçın önemini biliyor. Bu nedenle pazartesi günü Gazi Stadı’nın çevresi taraftarlarımız tarafından doldurulmalı. Sayın başkanımızla bu konuyu zaten konuştuk. Bu turu geçersek bir maç daha içeride oynayacağız. Bu iki maçta çok ciddi anlamda destek lazım. Eminiz, olacaktır. Ama biz rehavet içerisinde olursak herkes rehavet içinde olur. Bu çok pahalıya mal olur. Tribünler dolmalı, Süper Lig hesabı yapıyorsak bunun altyapısını oluşturmamız lazım. Bilinçli hareket ederek büyük düşünmemiz lazım. Hatay’a kadar gelen taraftarlara da teşekkür ediyorum. Kastamonu futbolunu daha yukarılara çekmemiz lazım. Halk yavaş yavaş aşılanıyor. Halk daha fazla ilgi duymaya başladı. Belki 10 bin kişilik stat bile ileride yetmeyecek. Artık konuşmaktan çok çalışmalıyız.”

“DAHA TURU GEÇMEDİK”

Pazertesi günkü rövanş maçında ayakları yere basarak mücadele edeceklerini de vurgulayan Ziya Doğan, “Turun bitmediğini ancak avantaj yakaladığımızı, rakibin deplasmanda daha iyi olduğunu biliyoruz. İşi sıkı tutuyoruz. Maçın pazartesi günü olması bahane değil. Hatay’da da hafta içi oynandı. Bizim sahanın tamamen dolması ve 90 dakika bitmeden turu geçtik dememeliyiz. Çok önemli 90 dakika daha var. Yüzümüzün akıyla çıkmak istiyoruz” dedi.
KIRMIZI KART
Doğan, Kerem Şeras’ın kırmızı kartıyla ilgili olarak da, “Kerem’in ikinci sarıdan atılması doğru olmadı. Hakem atmayabilirdi. Ama seyirci de futbolcu da hakeme ciddi baskı yaptı. Hakemin etki altında kaldığını düşünüyorum. Savunmada sakatlıkları süren İbrahim ve Erkan, bir de kart cezalısı Kerem’den yoksunuz, ama bunu mazeret kabul etmiyoruz” diye konuştu.