“Rehber öğretmen eksiğimizi giderin”

Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğuna Reşit Çubukçuoğlu Ortaokulu öğrencisi Şulenur Kayıkçı oturdu.
Kayıkçı yaptığı konuşmasında, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 97. yıldönümünde kutladığımız bu bayramı çocuklar armağan eden Atatürk’e minnet duyuyoruz. Emanet olarak verilen bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğime, yarınlara umut olmay devam edeceğime de söz veriyorum. Türkiye’nin kurucusu ilk Cumhurbaşkanı olan Mustafa Kemal Atatürk, geleceğin çocukların elinde olduğuna inanmış ve görmüş bu nedenle de çocuklara büyük önem vermiştir. Bu bayramı dabize armağan etmişti, dünyada tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Atatürk’ün çocuklara verdiği büyük önem ve sevgiyi göstermektedir. Atatürk sadece Türkiye’deki çocuklara değil dünyanın bütün çocuklarına armağan etmiştir. Bunun için Atatürkümüzle ne kadar övünsek de azdır. Her zaman rahmet ve şükranla da anıyoruz” dedi.
Okulu ile ilgili sıkıntılarını da dile getiren Kayıkçı, “Okulumuzda rehber öğretmen eksikliğimiz var, bunun giderilmesini istiyoruz, kitap okuma alışkanlığı da diğer ülkelere göre çok az, bitap okuma alışkanlığını da artırmalıyız. Sosyal etkinliklere de ağırlık vermeliyiz” dedi.
Şulenur Kayıkçı’yı talep ve önerileriyle ilgili bilgilendiren Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçaçcıoğlu günün anısına öğrencilere hediye verdi. CM