“Şeker’i bitirmek ülkeye ihanettir”

Millet İttifakı çatısı altında seçim çalışmalarını sürdüren Saadet Partisi de Şeker Fabrikası’na giderek çalışanlarla bir araya geldi.

Fabrikanın kapanmaması adına CHP ve İYİ Parti ile birlikte Şeker Fabrikası’na gerçekleştirilen yürüyüşte de yer alan Saadet Partisi İl Başkanı Hamit Serdar Yılmaz, “Fabrikamız çalışanlarının sesi olmaya çalışmıştık. Bu yürüyüşümüzün en temel maksadı Kastamonu’da üretim yapan ve çiftçilerimizin önemli bir kesiminin geçiminde ve Kastamonu ekonomisinde çok ciddi katkıları olan bu fabrikamızın kapatılmaması, üretime devam etmesi, yenilenmesi, sağlıklı  şeker üretimi  ve şekerde dışa bağımlı olmamamız noktasında tarafımızı göstermekti” dedi.

İktidarın seçimlerin araya girmesi nedeniyle fabrikayı satamadığına dikkat çeken Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu ülkede 2002 yılına kadar yapılan ne kadar üreten tesis, fabrika varsa bu iktidar satmıştır. Erbakan hocamızın CHP ile koalisyon dönemlerinde temelleri atılan, faaliyete geçen ne kadar fabrika varsa elden çıkarmışlardır. Finansımızı bile yabancılara peşkeş çekmişlerdir. Ülkenin kaynaklarını betona harcayarak ve beton için ülkemizi borçlandırarak halkımızı ağır bir yükün altına sokmuşladır. AKP iktidarı, kendi yandaşlarını zengin etmek adına ülkemizi ruhsuz binaların arasında beton çöplüğüne çevirmiştir. Bir tane AKP’li vekilin bu fabrikaya adım atma cesareti yoktur. Çünkü her yerde tepkiyle karşılanan AKP’li vekiller burada daha ağır bir tepki görürler. Kastamonu’muzun hayat damarı olan şeker fabrikamızı bitirmeye çalışmak Kastamonu’ya da ülkeye de ihanettir. Biz Saadet Partisi olarak iktidara geldiğimiz gün bu satışların hepsini durduracağız ve iptal edeceğiz. Üretim ekonomisine geçeceğiz. AKP’nin ihanet yasalarından olan tohum ve tarım kanunlarını kökten değiştireceğiz. Elbette ki bunu AKP’nin küçük gördüğü ama bizim için necip ve aziz olan milletimizle yapacağız” diye konuştu.

Seçim çalışmalarında halkın büyük bir teveccühü ile karşılaştıklarını da söyleyen Hamit Serdar Yılmaz, “Artık halkımız bir değişim istemektedir. Yıllardır yaşanan baskılar, iktidarın yolsuzlukları, ekonomik sıkıntılar, OHAL süreci, dış siyasette komşularımızla ilişkilerdeki olumsuzluklar maalesef ülkemiz insanını fazlasıyla bunaltmıştır. Ayrıca AKP iktidarının oluşturduğu kutuplaştırma ve düşmanlaştırma politikasına inat, geçmiş dönemde rahmetli Ecevit, Erbakan, Demirel, Türkeş gibi siyasilerin birbirlerine olan nazik davranışları, toplumumuz tarafından özlenmektedir. Seçim çalışmalarımız münasebetiyle bugün Saadet Partisi Kastamonu İl Teşkilatımız olarak ve milletvekili adaylarımız Bilal Çodur, Necati Yavuz ve Hulusi Özbek’in öncülüğünde Kastamonu Şeker Fabrikamızı ziyaret ederek Fabrika Müdürümüz H.Bedirhan Aka ve Şeker-İş Sendikamızın Başkanı Ali Çufadaroğlu ve işçi kardeşlerimizle güzel bir buluşma ve toplantı gerçekleştirdik. Kendileri çok yakından ilgilendiler ve samimi bir sohbet imkanımız oldu. Bu ziyaretimizde Bedirhan Aka beyefendide Ali Çufadaroğlu başkanımızda; fabrikamızın çalışmalarından, yapılan yanlışlıklardan, bu fabrikaların niçin özelleştirilmemesi gerektiğinden, bu fabrikaların elden çıkarılması halinde ülkemizin ve insanımızın meydana gelecek telafisi imkansız zararlarından bahsettiler ve bizlere yol gösterdiler. Saadet Partisi olarak problemlere ve yanlışlara daha çok vakıf olmamızı sağladılar. Bundan dolayı partimiz adına kendilerine ve tüm çalışan kardeşlerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundu.