“Soruşturmada 11 aydır yol kat edilmedi”

Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, geçen yıl temmuz ayında babasına ait  bağ evinin önünde otururken kimliği belirsiz kişilerce gerçekleştirilen silahla ateş açılma olayı hakkında Hürriyet’ten Toygun Atilla’ya konuştu; “11 ay geçti, iddianame bile hazırlanmadı. Ortada 4 şüpheli var, hepsi dışarıda geziyor. Olayın sebebi ve içyüzü halen karanlıkta” diye konuştu.

Çatal, “Arabama bırakılan notta ismi geçenlerin hepsi eski belediye başkanın çevresindeki insanlar. Bu olayda eski belediye başkanımızın dahli vardır demiyorum. Bilakis, en ufak bilgisi dahi yoktur. Bu kişiler, belediye ile ilişkileri kesildiği için alkollüyken böyle bir saldırıda bulunmuş olabilirler.Ortalıkta dolaşan söylentiler de bu şekilde. Etkin bir soruşturma sürdürülerek olayın aydınlatılmasını bekliyorum” dedi.

Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, geçen yıl temmuz ayında babasına ait  bağ evinin önünde otururken kimliği belirsiz kişilerce gerçekleştirilen silahla ateş açılma olayı hakkında Hürriyet’ten Toygun Atilla’ya konuştu; “11 ay geçti, iddianame bile hazırlanmadı. Ortada 4 şüpheli var, hepsi dışarıda geziyor. Olayın sebebi ve içyüzü halen karanlıkta” dedi.

Toygun Atilla, Hürriyet’te dün “Kasabanın sırrı” başlığıyla yayınlanan haberinde, olayın üzerinden bir ay kadar geçtikten sonra 16 Ağustos 2020’de ilginç bir gelişme olduğunu ve otomobilin ön camına iliştirilmiş notta, saldırıda kullanılan silahın yeriyle olayın şüphelisi ve konuyu bildikleri iddia edilen 4 kişinin isimlerinin yazılı olduğunu, bunun üzerine ilgili yerde yapılan aramada silahın bulunduğunu  belirtti.

TEK TUTUKLU DA TAHLİYE EDİLDİ

Toygun Atilla’nın haberi şöyle devam etti:

“Abdullah Çatal’ın notu polis ile paylaşmasının ardından mahkeme kararı ile belirtilen bahçede kazı yapıldı. Gerçekten de saldırıda kullanılan silah bulunmuştu. Bunun üzerine evinin bahçesinde silah bulunan A.O. gözaltına alındı, tutuklandı. Taşköprü’de bir eczanede çalışan A.O. 25 Temmuz 2020 gecesi silahlı saldırının olduğu saatlerde çalıştığı eczanede olduğuna dair kamera kayıtlarını savcılığa sundu. 25 gün sonra cezaevinden tahliye edildi. Silahlı saldırının esrarı 11 aydır çözülemedi, dava açılmadı.

ŞÜPHELİLER ORTALIKTA DOLAŞIYOR

Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal soruşturmanın titiz bir şekilde yürütülmediğini öne sürerek Hürriyet’e şunları söyledi: “Ortada 4 şüpheli var hepsi ortalıkta geziyor. Soruşturmada 11 aydır yol kat edilemedi. Arabama bırakılan notta ismi geçenlerin hepsi eski belediye başkanın çevresindeki insanlar. Bunu söylerken bu olayda eski belediye başkanımızın dahli vardır demiyorum. Bilakis, en ufak bilgisi dahi yoktur. Bu kişiler, belediye ile ilişkileri kesildiği için alkollüyken böyle bir saldırıda bulunmuş olabilirler. Ortalıkta dolaşan söylentiler de bu şekilde. Ancak halen ortada bir dava yok. Cezaevine giren A.O., gece yarısı eczanede olduğunu kamera ile ispat etmiş, tahliye olmuş. Ancak kimse nöbetçi eczane olmamasına rağmen o saatte eczanede ne arıyordun diye sormamış. Etkin bir soruşturma sürdürülerek olayın aydınlatılmasını bekliyorum.”