Tüm sağlık personeline şükran borçluyuz…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi İdari Hizmetler Direktörü Eczacı Mehmet Aydemir, tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Aydemir yaptığı açıklamada, “Koronavirüs salgını döneminde, sağlık kurumlarında fedakarca çalışan, gecesini gündüzüne katarak salgın hastalığa karşı mücadele eden tüm sağlık personeline şükran borçluyuz. Ayrıca bilinmesini isterim ki; Ülke olarak biz mutlaka bu illeti yeneceğiz. Dileğimiz odur ki, başka kayıplar vermeden üzerimize düşen görevleri yerine getirerek ve kurallara uyarak bu salgından biran önce kurtulmamızdır” dedi.

 

Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi İdari Hizmetler Direktörü Eczacı Mehmet Aydemir, koronavirüs salgını nedeniyle sağlık çalışanlarının büyük bir fedakarlıkla çalıştığını söyledi. Koronavirüs salgını boyunca insanüstü bir fedakarlık gösteren sağlık çalışanlarının bütün gayretini hastaların iyileşmesi için harcadığını belirten Aydemir, “Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi olarak bu zor günlerde sağlık hizmeti sağlama görevimizi değerli sağlık çalışanlarımızın gösterdiği üstün fedakarlık ve gayretleri sayesinde yerine getirebiliyoruz. Bu kadar önemli bir görevi yürütmeye çalışan ve bu ağır yükü taşırken kendi sağlıklarını ve de yaşamlarını feda etmekten kaçınmayan tüm sağlık çalışanları her türlü övgüyü hak etmektedir. Şifa ile taburcu ettiğimiz tüm hastalarımız ise bizim en büyük mutluluğumuzdur” ifadelerini kullandı.

ÇOK ZORLU BİR DÖNEM YAŞIYORUZ”

“Doktorundan hemşiresine sağlık kurumlarında fedakarca çalışan, gecesini gündüzüne katarak salgın hastalığa karşı mücadele eden tüm sağlık personeline şükran borçluyuz” diyen Aydemir, “Gerçekten hem pandemi hastanesi olduğumuzda, hem de pandemi hastanesinden ayrıldığımız şu dönemde tüm sağlık çalışanları fiziksel, psikolojik ve mesleki olarak çok zorlu bir dönem yaşıyoruz. Salgınla mücadele de toplumumuzun da kurallara uyarak omuzlarımızdaki bu yükün ağırlığını hafifletmesi, bu salgından kurtulmamızı hızlandıracaktır” dedi.

“BU SAVAŞTA KAYIPLARIMIZ VAR”

Türkiye’deki Covid-19 hastalarının en büyük yükünü çekenin sağlık çalışanları ve onların ailelerinin olduğunu da vurgulayan Aydemir, “Toplum sağlığı için verilen bu savaşta maalesef hayatını kaybeden hekimlerimiz, hemşirelerimiz, eczacılarımız ve sağlık çalışanlarımız oldu. Bu savaşta hayatını kaybeden başta hastanemiz Radyoloji Uzmanı Dr. M. Vedat Gök olmak üzere, sağlık çalışanları ile pandemi süresince hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve başsağlığı diliyoruz” dedi.

“BİZ BU İLLETİ YENECEĞİZ”

Koronavirüs aşılarının ilk sağlık çalışanlarına yapıldığını ve Türkiye genelinde aşılanan vatandaş sayısının 2 milyonu geçtiğini belirten Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi İdari Hizmetler Direktörü Ecz. Mehmet Aydemir, “Covid-19 aşıları hastanemizde de yapılmaya devam ediyor. Aşılar geldiği günden itibaren sağlık personelimizin ilk doz aşılarını hızla gerçekleştirdik. Sağlık Bakanlığımızın sıralaması doğrultusunda, aşı sırası gelenler Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden alacağı randevu ile hastanemizde aşılarını ücretsiz yaptırabileceklerdir. Bu duygu ve düşüncelerle; İnsanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha sağlıklı bir yaşam sunmayı ilke edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük fedakarlıklarla yerine getiren, en zor şartlarda bile sağlık hizmetlerinin her alanında özveriyle çalışan başta hastanemiz olmak üzere, değerli hekimlerimiz ile tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bilinmesini isterim ki; Ülke olarak biz mutlaka bu illeti yeneceğiz. Dileğimiz odur ki, başka kayıplar vermeden üzerimize düşen görevleri yerine getirerek, bu salgından biran önce kurtulmamızdır” diyerek sözlerini tamamladı.