“Türkiye’de birinciyiz”

SGK İl Müdürü Zafer Şimşek, Sosyal Güvenlik haftası dolayısıyla düzenlediği bilgilendirme toplantısında, İl müdürlüğü olarak Nisan ayından bu yana emeklilere aynı gün maaş bağladıklarına işaret etti ve bu konuda Türkiye’de birinci olduklarını belirtti.

Şimşek, arşiv tarama için 81 il içinde pilot bölge seçildiğimizi ve arşivlerinin elektronik ortama geçirileceğini açıkladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü’nde dün Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle basın toplantısı düzenlendi.
Toplantıya SGK İl Müdürü Zafer Şimşek, Yardımcıları Melika Dikmen ve Mustafa Yılmaz katıldı.

İl Müdürü Şimşek, “Doğumdan ölüme kadar hatta ölümden sonra dahi hak sahiplerine hizmet veren bir Kurum olarak vatandaşlarımıza her zaman yanınızdaydık ve yanımızda olmaya devam edeceğiz diyoruz” diye konuştu.

“Kurum olarak çalışmalarımız halkımız tarafından takdir görmüş olmalı ki;
Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetlerinden memnuniyet arttı” diyen Şimşek,
TÜİK’in bireylerin kamu hizmetlerinden genel memnuniyet düzeyleri anketi 2016 yılı sonuçlarına göre en yüksek artışın 9,2 puan ile Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetlerinde gerçekleştiğinin altını çizdi.

SGK İl Müdürü Şimşek, “Kurumumuz sürekli olarak vatandaşlarımızın memnuniyetini gözeterek nitelikli çalışan kadrosu ile kaliteli hizmet sunabilmek için uğraş göstermektedir” dedikten sonra, yapılan hizmetleri sıraladı.

Şimşek, sözlerinin son bölümünü ise İl müdürlüğü’nün performansı ve gelİşmelere ayırarak şunları söyledi:
“SGK Müdürlüğümüzün kapıları herkese açık olup, gelen tüm vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermeye özen gösteriyoruz.
Çalışanlarımız çok iyi hizmet veriyor, doğru bilgi için vatandaşlarımız direk bizimle görüşme yapmalarını da istiyoruz.
Nisan ayından bu tarafa da aynı gün maaş bağlanmasını yapıyoruz. Türkiye’de de birinciyiz.
Arşiv tarama içinde pilot bölgeyiz. 81 il içinde pilot bölge olarak biz seçildik. Arşivlerimiz elktronik ortama geçirilecek.
Burada son olarak primlerini öteleyen işverenlerimiz yapılandırmalarının bozulmaması ve sıkıntı yaşamamaları için ilk taksitlerini 31 Mayıs 2017 tarihine kadar ödemeleri gerekmektedir.”