Zirveden kopmama, alt sırayla arayı açma maçı

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü İsmail Ertekin, oyun olarak her ne kadar eksiklikleri olsa da skor anlamında hedefledikleri yolda başarıyla ilerlediklerini söyledi.
Oyun anlayışındaki eksikleri tamamlamanın zaman alabileceğini ama tamamlayacaklarını vurgulayan İsmail Ertekin, geriye dönüp baktıklarında takımın ilk haftalara göre mücadele gücünün yükseldiğinin rahatlıkla görülebildiğini söyledi.
Rakipleri Sarıyer’in grubun son haftalardaki formda ekiplerinden biri olduğunu belirten İsmail Ertekin, karşılaşmanın kolay olmayacağının bilinmesini istedi.
Ligdeki her takımı yenebilecek güce sahip olduklarını da vurgulayan İsmail Ertekin Sarıyer maçına iyi konsantre olup 3 puanı hanelerine yazdırmayı arzuladıklarını kaydetti.
Teknik Direktör İsmail Ertekin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Her maçı kazanmak için gerekli çabayı sarf ediyoruz. Şu ana kadar sonuç anlamında her şey doğru gitti. Oyunsal anlamda herşeyin doğru gittiğini söyleyemem ama kazanmak için iyi mücadele ettiğimizi, mücadele gücümüzün yükseldiğini söyleyebilirim. Halen oyun anlayaşımızda eksikler devam ediyor. Bu oyunsal problemleri bir anda çözmek kolay değil. Oyuncularımız bazıları sezon başında erkan kampa girmiş, bazıları ise takıma çok geç katılmış. Bu oyuncuların kısa sürede bir birini algılaması, tamamlaması bir birini tamamlaması gerekiyor. Oyuncuların oyunsal anlamda bir birine yaklaşması gerekiyor. Bu bir yada iki ayda çözülebilecek bir sorun değil. Bazı takımlarda bu süreç çok erken atlatılabilir ama bizde bu süreç sancılı geçiyor. Bu durumdayken bile bir seri tutturabilirsek amacımıza ulaşırız.”
Sarıyer’in köklü bir camia olduğunu ve iyi işler yapmaya çalıştığını söyleyen Ertekin, “Sezona bizim gibi kötü başladılar ama sonradan toparlandılar. Son haftaların formda takımlardan birisi diyebiliriz. Kolay bir maç değil, kolay olmayacak. Ligde kağıt üzerinde kolay maç yok. Oynanmamış maç asla kazanılmış değildir. Maç sahada oynanır ve kazanılır. Ama şunu rahatlıkla söylemeliyim ki bizim bu ligde her takımı yenebilecek gücümüz var. İnşallah bu haftada seriye devam ederiz. Sarıyer maçı 3 puan aldığımızda çok şey kazanacağımız maçlardan biri olacak. Eğer kazanırsak alt sıralardaki rakiplerimizle aramızdaki puan farkını açmış olacağız. Ayrıca zirveyle aramızdaki 4 puanlık farkın da yükselmesini önlemiş olacağız. Buna müsaade etmememiz gerekiyor. Bu nedenle Sarıyer maçı her iki yönden de çok önemli” şeklinde konuştu.