Zorlu süreçte bir yıl

  • Vali Avni Çakır, “Çok güzel bir ilde görev yapıyorum. Ancak şu da bir gerçek, zorlu bir pandemi sürecinde Valilik görevini yürütüyoruz. Pandemi şartları, insanların kafasındaki projeleri bir süre ötelemesine, bekletmesine ya da farklı alanları öncelemesine mecbur bıraktı” dedi.
  • Bu anlamda beklentileri belki tam anlamıyla karşılamış olmayabileceğini ancak kendisine yüklenmiş görevler noktasında bütün arkadaşlarıyla beraber büyük bir samimiyet ve özveriyle çalıştığı noktasında vicdanen rahat olduğunu belirten Vali Çakır şunları söyledi:
  • “En azından vatandaşımızla nispeten sıcak bir ilişki kurduğumuzu düşünüyorum. Tüm mesai arkadaşlarımızla beraber iyi bir uyum yakaladığımızı, devletimizin kapısını bu süreçte sonuna kadar açtığımızı,bize ulaşmak isteyen herkesin çok rahat bir şekilde bize ulaşabildiklerini düşünüyorum.”

 

17 Haziran 2020’de Kastamonu Valiliği koltuğuna oturan ve görevdeki ilk yılını dün tamamlayan Avni Çakır, Doğa Kültür Köyü’nde katıldığı KADASK proje tanıtımtoplantısı sonrasında, gazetecilerin ilk görev yılını doldurmuş olmasıyla ilgili sorusu üzerine açıklamalarda bulundu.

Çok güzel bir ilde görev yaptığının farkında olduğunu belirterek sözlerine başlayan Avni Çakır, şu değerlendirmeyi yaptı:

“17 Haziran 2020 Çarşamba günü Kastamonu Valisi olarak göreve başlamıştım. Üzerinden bugün itibariyle tam bir yıl geçmiş durumda. Kendi açıma, ne kadar hızlı geçti açıkçası farkında değilim. Bu süreçte samimiyetimi az çok gördünüz, daha önceki sohbetlerimde de söylemiştim, ben her gün Cenab-ı Allah’a şükrediyorum. Böylesine güzel bir ilde, güzel insanların bulunduğu bir ilde valilik yaptığım için Cenab-ı Allah’a şükrediyorum. Eşim de benimle aynı duygularda. Biz kesinlikle Kastamonu’da bulunmaktan büyük onur ve gurur duyuyoruz. Ancak şu da bir gerçek, zorlu bir süreçte pandemi sürecinde Kastamonu Valiliği görevini yürütüyoruz. Elbette ki bizimle beraber tüm idareciler ve siyasetçiler de ve tüm insanlar biraz daha zorlu bir süreçten geçiyor. Bu pandemi şartları insanların kafasındaki projeleri bir süre ötelemesine, bekletmesine ya da farklı alanları öncelemesine mecbur bıraktı. Dolayısıyla bu anlamda belki de vatandaşlarımızın beklentilerini tam anlamıyla karşılamış olamayabiliriz ancak en azından bu konuda mevcut imkânlarla ve devletimizin bu kapsamda şu ortamda bize yüklemiş olduğu görevler noktasında bütün arkadaşlarımla beraber büyük bir samimiyet ve özveriyle çalıştığımız noktasında ben şahsen vicdanen rahatım. En azından vatandaşımızla nispeten sıcak bir ilişki kurduğumuzu düşünüyorum. Bu süreçte her fırsatta sahada olmaya çalıştık. Öte yandan özellikle turizm konusu başta olmak üzere ilimizde bir takım kıpırdanmalara sebebiyet verdiğimizi de düşünüyorum. Bu anlamda birçok iş insanımızın da önündeki engelleri açtık. İnşallah bunun güzel yansımalarını da önümüzdeki süreçte hep birlikte göreceğiz. Özellikle bunların çoğu da yerli arkadaşlarımız, o da ayrıca bir güzel. Tüm mesai arkadaşlarımızla beraber iyi bir uyum yakaladığımızı düşünüyorum. Devletimizin kapısını bu süreçte sonuna kadar açtığımızı düşünüyorum. Bize ulaşmak isteyen herkesin çok rahat bir şekilde bize ulaşabildiklerini düşünüyorum. Çabamız bu yönde, arkadaşlarımız da bu yönde çaba gösteriyorlar. İnşallah Cenab-ı Allah buradaki görev süremizi ne kadar yazdıysa, bu süreyi karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde, birlik-beraberlik içerisinde Kastamonu’yu daha iyi noktalara taşıma noktasında çabalarla geçireceğiz. Tekrar söylüyorum, be şahsen burada görev yapmaktan dolayı son derece memnunum. İnşallah Kastamonuluların da çoğunluğu memnundur. İnşallah hep birlikte nice daha güzel hizmetlerde buluşmak ümidiyle.”

Cengiz MUHZİROĞLU