Hedefi büyük tutmanın güzel bir örneği

Gazetemizin değerli muhabiri Cengiz Muhziroğlu’nun KAS-DER Kastamonu Şubesi 1. Olağan Kongresi ile ilgili Facebook paylaşımını büyük keyifle okudum.

16 Eylül 1994 tarihli gazetemizdeki yazımın başlığı “Hedefi büyük tutmalı” idi.

Bu kongrede yaşananlar, katılımcılar, KAS-DER federasyonunun çalışmaları ve yapılan konuşmalar beni heyecanlandırdı.

Yerimiz çok sınırlı olduğu için birkaç konuşmadan çok kısaca paylaşımlar yapmak istiyorum:

MEHMET EREN (Şube Başkanı) :Bugün ben çok gururluyum, çünkü gerçekten de her biri birbirinden değerli bu kadar insanı bir araya getirebilmek, bu kadar insanla bir yola çıkabilmek, hem de Kastamonu adına çıkabilmek gerçekten de gururun en büyüğü, en güzeli.. ”

REMZİ ŞEN (KAS-DER Federasyonu Başkanı):”… Bir ve beraber olursak başaramayacağımız hiç bir şey yok. Yeter ki ayrı gayrı olmayalım…Türkiye’de 2 milyona yakın Kastamonulu çeşitli şehirlerde yaşıyoruz Ama maalesef toplumda bugün baktığımız zaman çok fazla Kastamonulunun yeri yok, bir siyasal partide etkili ve yetkili insanlarımız yok. Özellikle ısrarla üzerinde durduğumuz şey, bu ülkenin kuruluşunda ve kurtuluşunda Kastamonuluların çok büyük emeği vat, merhaba, alın teri var, kanı var. İstiyoruz ki bunu herkes bilsin ve öğrensin.”

Dr. MUHARREM AVCI :”.. Kastamonu için çok geniş kapsamlı çalıştay yapmalı, Kastamonu sevdalısı olan herkesi oraya davet etmeli..”

Prof. Dr. FATMA ZEHRA TAN :”..17 yıl aranızda yaşadım..Gözlediğim kadarı ile Kastamonu insanı çok gayretli, çok çalışkan ama bir araya gelince daha fazla sinerji yaratması gerekirken, bir hantallaşıyor, birlikte çalışma senkron şeklinde çalışma disiplinini ben göremedim…”

Kastamonu’nun geleceği için önemli bu kongre /toplantıda görev alanları, katılanları, görüşlerini dile getirenleri ve gazeteci Cengiz Muhziroğlu kardeşimi gönülden kutluyorum. İnşallah tez zamanda hayallerini gerçekleştirirler..

NECDET KIRCEYLAN